Basketbalista Veselý zářil při istanbulském derby, byl nejlepším střelcem vítězného Fenerbahce

25. 10. 2017 23:53
Basketbalisté Fenerbahce v istanbulském derby v rámci 3. kola Evropské ligy porazili Anadolu Efes 81:70. Český pivot Jan Veselý byl s 15 body nejlepším střelcem Fenerbahce, k tomu přidal pět doskoků, asistenci a blok.
Jan Veselý
Jan Veselý | Foto: ČTK

Istanbul - Fenerbahce se po úvodní prohře v sezoně dostává na vítěznou vlnu. Minule vyhrálo po prodloužení v Miláně a nyní doma zvládlo vyhecované derby. S Efesem sehrálo vyrovnané utkání do třetí čtvrtiny, ale za stavu 40:38 dal pět bodů v řadě Kostas Slukas, vzápětí skóroval s faulem Veselý a Fenerbahce rázem mělo dvouciferné vedení, které už nepustilo.

Moskevský CSKA napravil minulou porážku s Realem Madrid a doma vyhrál nad Panathinaikosem Atény 81:63, když už po první čtvrtině vedl o 12 bodů. Hvězdou utkání byl domácí rozehrávač Sergio Rodríguez, který zaznamenal 25 bodů a devět asistencí. Kyle Hines přidal 21 bodů.

Evropská liga basketbalistů - 3. kolo:

CSKA Moskva - Panathinaikos Atény 81:63, Fenerbahce Istanbul - Anadolu Efes Istanbul 81:70 (za domácí Veselý 15 bodů, 5 doskoků), Baskonia Vitoria - Valencie 63:80, Unicaja Málaga - Bamberg 76:80.

1. Real Madrid 3 3 0 270:233 6
2. Chimki Moskva 3 3 0 245:225 6
3. Olympiakos Pireus 3 3 0 224:207 6
4. Maccabi Tel Aviv 3 2 1 230:208 5
5. Valencie 3 2 1 228:209 5
6. Fenerbahce Istanbul 3 2 1 240:224 5
7. CSKA Moskva 3 2 1 243:229 5
8. Žalgiris Kaunas 3 2 1 236:236 5