8. 1. 2012 22:00
Slavnou soutěž okusil třetí Čech v historii
Jan Veselý.
Jan Veselý. | Foto: Reuters

Washington - Český basketbalista Jan Veselý má za sebou nepříliš úspěšnou premiéru v NBA. Jednadvacetiletý hráč Washingtonu po zdravotních problémech nastoupil k dnešnímu utkání s Minnesotou, které jeho tým podlehl doma 72:93.

Veselý odehrál devět minut a 16 sekund a zaznamenal dva body.

Washington prohrál i osmý zápas v soutěži a prožívá nejhorší start do ligy v klubové historii. Jako jediný tým v dosavadním průběhu zkrácené sezony ještě nevyhrál.

VIDEO Durantova trojka s klaksonem popravila Dallas
Basketbalista Veselý vynechá v NBA další dva zápasy

Veselý se ve slavné lize objevil jako třetí Čech v historii po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi.

Rodák z Ostravy, kterého v úvodu sezony trápilo zranění kyčle a také chřipka, na palubovku poprvé přišel minutu a půl před koncem první čtvrtiny a nahradil Chrise Singletona.

Český basketbalista poté neproměnil dva trestné hody, v úvodu druhé části ale šestý hráč loňského draftu po smeči zaznamenal první koš v zámořské soutěži, jímž snížil na 19:22.

V dalším průběhu už žádné body nepřidal, zaznamenal ještě jeden doskok a připsal si dva fauly.

Hned v prvním utkání v NBA stanul Veselý proti španělské hvězdě Ricky Rubiovi, dalšímu nováčkovi zámořské soutěže, s nímž v předchozích letech při angažmá v Partizanu Bělehrad soupeřil o titul nejlepšího mladého hráče v Evropě.

Bývalá opora Barcelony přispěla k výhře Minnesoty 13 body. Nejlepší střelcem zápasu byl v dresu vítězů Kevin Love, jenž k 20 bodům přidal 16 doskoků.