Vítěznou sérii Nymburka v Lize mistrů ukončil finalista z Tenerife

5. 11. 2019 22:11
Basketbalisté Nymburka ve čtvrtém kole Ligy mistrů v pražské hale Královka podlehli 68:78 favorizovanému Tenerife a poprvé v soutěži prohráli.
Basketbalisté Nymburku v Lize mistrů padli.
Basketbalisté Nymburku v Lize mistrů padli. | Foto: Milan Kammermayer

Středočeši navíc zaváhali po 38 soutěžních zápasech. Vítěz Ligy mistrů z roku 2017 a finalista z minulé sezony naopak vyhrál ve skupině C i počtvrté.

Nymburk před sezonou vyhlásil útok na Final Four a výkon z prvního poločasu ukázal, že by nemuselo zůstat jen u přání. V prvním poločase dokázali domácí s favoritem držet krok, a i když dvakrát prohrávali o osm bodů, ztrátu dokázali vždy vymazat. Do kabin odcházeli za stavu 32:35.

Tenerife ale v úvodu třetího dějství dokázalo dostat do hry pivota Giorgiho Šermadiniho, kterému domácí v první půli dovolili pouhé dva body. Dvojnásobný vítěz Euroligy během chvíle díky spolupráci s rozehrávačem Marcelem Huertasem zaznamenal šest bodů a hosté vedli o devět.

Nymburk se ale dostal zpět do hry a po nesportovní chybě Huertase, kterou potvrdilo až video, snížil zásluhou trojky Martina Peterky na rozdíl jediného bodu. Jenže hráči Tenerife drama nedovolili a dokázali soupeři odskočit až na rozdíl 15 bodů. Největší zásluhu na výhře favorita měl Huertas s 11 body a 9 asistencemi, Šermadini dal 15 bodů.

Nejlepším střelcem Nymburka byl Vojtěch Hruban, který si připsal 13 bodů. Český reprezentant se díky tomu se ziskem 4710 bodů posunul na druhé místo v historickém klubovém pořadí. Na třetí příčku odsunul Radoslava Rančíka (4698 bodů) a víc už má jen Petr Benda, který má díky dnešním 10 bodům na kontě 6651.

Basketbalová Ligy mistrů - skupina C, 4. kolo:

Nymburk - Tenerife 68:78 (17:19, 32:35, 47:53)

Nejvíce bodů: Hruban 13, Benda 10, Peterka a Bohačík po 8 - Konaté 17, Šermadini 15, Huertas 11. Fauly: 25:19. Trestné hody: 19/9 - 20/13. Trojky: 7:5. Doskoky: 43:33.

Peristeri - Nižnij Novgorod 71:74, VEF Riga - Gaziantep 81:85, Bamberg - Mornar Bar 81:76.

1. Tenerife 4 4 0 312:277 8
2. Nymburk 4 3 1 324:293 7
3. Nižnij Novgorod 4 3 1 303:279 7
4. Peristeri 4 2 2 300:293 6
5. Bamberg 4 2 2 286:306 6
6. Gaziantep 4 1 3 287:301 5
7. VEF Riga 4 1 3 316:341 5
8. Mornar Bar 4 0 4 293:331 4