Úchvatná trojka. Poole předvedl nejdelší střelu ve finále NBA za posledních 25 let

6. 6. 2022 8:01
Basketbalisté Golden State vyhráli na domácím hřišti druhý zápas finále play off NBA nad Bostonem 107:88 a po úvodní porážce vyrovnali stav série na 1:1. Nejlepším střelcem vítězů byl s 29 body Stephen Curry, jenž dal 14 bodů v klíčové třetí části utkání. V ní se blýskl i Jordan Poole, jenž s klaksonem proměnil nejdelší trojku ve finálových kláních za posledních 25 let.
Dalekonosná trojka Jordana Poolea ve finále NBA | Video: Asociated Press

Vyrovnaný první poločas vyhráli domácí o dva body, třetí čtvrtinu ale Warriors ovládli drtivě 35:14 i díky zmíněné dalekonosné trojce se závěrečným klaksonem.

Hostující Celtics naopak v této části zápasu dali pouze čtyři koše a ztratili pět míčů. Na rozdíl od prvního duelu, v němž dvanáctibodové manko ze třetí čtvrtiny stáhli a vyhráli, ale tentokrát smazat ztrátu až 29 bodů nedokázali.

Boston se sice mohl spolehnout na Jaysona Tatuma, jenž nasbíral 28 bodů včetně šesti trojek a také šesti doskoků, spoluhráčům se ale tolik nedařilo.

Jaylen Brown zůstal na 17 bodech a jediným dalším dvouciferným střelcem byl Derrick White s 12 body. Hrdina prvního utkání Al Horford dal pouze dva body, když v první půli nezvládl jedinou střelu.

Série se nyní přesune do Bostonu, kde jsou na programu další dva zápasy.

Finále play off NBA - 2. zápas:

Golden State - Boston 107:88 (31:30, 52:50, 87:64)

Nejvíce bodů: Curry 29, Poole 17, Looney 12, Thompson a Wiggins po 11 - Tatum 28, Brown 17, White 12. Stav série: 1:1.