Sexuální napadení. Brno zaplatí pokutu za muže, který políbil basketbalistky na tvář

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 12. 2019 11:34
Kuriózní pokutu obdržel basketbalový klub KP Brno na závěr svého vystoupení v Evropském poháru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Za nedostatečnou pořadatelskou službou při zápase s izraelskou Ramlou musí zaplatit 1500 eur (38.000 korun). Důvod? Dva polibky na tvář hostujících hráček, které byly označeny jako sexuální napadení bez známek agresivního chování.

"Jedenáct vteřin před koncem zápasu se neznámý muž, podle očitých svědků rusky mluvící příznivec hostů, nenápadně dostal až k lavičce izraelského týmu a políbil na tvář dvě jejich hráčky. Ty nebyly překvapené a vypadalo to, jakoby onoho muže znaly," řekl ČTK generální manažer KP Brno Richard Foltýn.

Inkriminovaného momentu si všiml maďarský komisař zápasu po zhlédnutí videozáznamu.

"Na základě zprávy komisaře jsme dostali pokutu na nejspodnější možné hranici, tedy 1500 eur," uvedl Foltýn. Klub má možnost se proti trestu za polibky odvolat. "Ale to bychom museli složit nevratnou kauci ve výši 2000 švýcarských franků (téměř 47.000 korun)," přidal funkcionář.

Brňanky Ramlu porazily 72:69, ale ve skupině skončily s bilancí tří vítězství a tří proher poslední bez šance na postup do play off.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy