Satoranský zazářil skvělou zadovkou a dal šest bodů, přesto Chicago prohrálo

1. 3. 2020 7:45
Basketbalistům Chicaga se porážkou 115:125 v New Yorku opět vzdálila šance na play off NBA. Tomáš Satoranský si připsal šest bodů a sedm asistencí. Český reprezentant, jenž opět nastoupil nezvykle na křídle, odehrál téměř 34 minut a trefil dvě z osmi střel z pole.
Tomáš Satoranský v akci
Tomáš Satoranský v akci | Foto: Reuters

Bulls v poločase prohrávali 13 bodů, do hry je ale vrátila solidní třetí čtvrtina, kterou ovládli 33:23. V poslední části si však domácí - i díky úspěšnosti střelby 55 procent - vítězství pohlídali. Chicago prohrálo podesáté z posledních 11 klání a s bilancí 20-40 ztrácí ve Východní konferenci na osmý Brooklyn šest a půl zápasu.

"Něco se musí změnit. Něco, díky čemu už nebudeme sbírat jen porážky, ale začneme i vyhrávat. V úvahu se po sezoně musí vzít víc věcí," uvedl Zach LaVine, nejlepší střelec Chicaga s 26 body. Sekundoval mu Coby White s 22 body, oba proměnili čtyři trojky.

Chicagu nepomohl ani návrat Wendella Cartera Jr., jenž po zranění dal šest bodů. Za Knicks zaznamenal své osobní maximum 23 bodů Mitchell Robinson, který navíc doskočil 10 míčů. Julius Randle přidal 22 bodů a 10 doskoků, nováček R.J. Barrett nastřílel 19 bodů, z toho 17 ve druhé půli.

Paráda Tomáše Satoranského:

O překvapení se postaral Memphis, který doma porazil nejlepší tým Západní konference Los Angeles Lakers jasně 105:88. Osmý tým tabulky táhli mladík Ja Morant s 27 body a 14 asistencemi, Dillon Brooks s 24 body a také litevský pivot Jonas Valančiunas, jenž k 22 bodům přidal 20 doskoků.

Lakers, kteří v únoru prohráli teprve podruhé, nestačilo 19 bodů, osm doskoků a 10 asistencí LeBrona Jamese ani 15 bodů a devět doskoků Anthonyho Davise. Zápas nezvládli i kvůli nízké úspěšnosti střelby za tři body, když trefili devět z 36 pokusů. Grizzlies navíc měli jen sedm ztrát.

V atraktivním utkání Bostonu s Houstonem se z vítězství 111:110 po prodloužení radovali Rockets. Rozhodl o něm úspěšnými šestkami 24,3 sekundy před koncem hvězdný James Harden, jenž sice proměnil jen sedm z 24 střel a čtyři ze 17 trojek, i tak ale zaznamenal 21 bodů.

Nejlepším střelcem vítězů byl s 41 body Russell Westbrook. Celtics, kteří si nevzali poslední oddechový čas, měli pět sekund před koncem šanci rozhodnout, Jaylen Brown ale těžký pokus z odskoku minul. Tradiční tahoun Jayson Tatum si připsal 32 bodů, 13 doskoků a pět asistencí.

Miami na čtvrté příčce Východní konference vylepšilo svou bilanci na 38-22 díky výhře nad Brooklynem 116:113. Heat, jimž chyběl mladý střelec Tyler Herro, uspěli počtvrté z posledních deseti utkání. Spolehnout se mohli na Kendricka Nunna s 21 body či Gorana Dragiče s 19 body a 10 asistencemi.

"Nebylo to jednoduché, ale hlavně, že jsme vyhráli," řekl trenér Miami Erik Spoelstra. Nets měli za stavu 113:115 možnost vyrovnat nebo duel otočit, jenže Spencer Dinwiddie, který se jinak blýskl 25 body a 12 asistencemi, ztratil míč. Joe Harris za hosty přidal 20 bodů včetně pěti trojek.

NBA:

New York - Chicago 125:115 (za hosty Satoranský 6 bodů, 7 asistencí, 4 doskoky), Atlanta - Portland 129:117, Boston - Houston 110:111 po prodl., Cleveland - Indiana 104:113, Memphis - LA Lakers 105:88, Miami - Brooklyn 116:113, Phoenix - Golden State 99:115, San Antonio - Orlando 114:113.

4. Portland 61 26 35 42,6
5. Minnesota 58 17 41 29,3