Satoranský se vrátil po koronaviru a byl u výhry Chicaga

23. 1. 2021 8:55
Rozehrávač Tomáš Satoranský se vrátil po nákaze koronavirem do sestavy Chicaga a ve svém prvním utkání v novém roce se radoval z výhry v Charlotte. Bulls zvítězili v pátečním utkání NBA 123:110, uspěli potřetí za sebou a jsou už devátí ve Východní konferenci. Český reprezentant se na tom za 11 minut hry podílel dvěma body, čtyřmi asistencemi a dvěma zisky.
Tomáš Satoranský (vlevo)
Tomáš Satoranský (vlevo) | Foto: Reuters

Satoranský nastoupil teprve do čtvrtého zápasu v sezoně. Trenér Billy Donovan ho hned vrátil mezi deset hráčů, kteří se zapojili do hry, i když mu poskytl tentokrát méně minut než před onemocněním.

"Je třeba, aby se aklimatizoval. Sato to měl těžké, vypadl nám už podruhé v sezoně. Je třeba tomu dát čas, aby se dostal do plné formy," vysvětlil Donovan.

Satoranský během krátkého pobytu na hřišti také nasbíral čtyři fauly, ale jinak potvrzoval roli tvůrce hry. Stihl připravit čtyři koše pro spoluhráče a dirigoval nápor v úvodu druhé čtvrtiny, který přinesl Chicagu vedení, které už Bulls nepustili. Sám pak při protiútoku ve třetí čtvrtině proměnil svou jedinou střelu. Lídrem Chicaga byl Zach LaVine, který zaznamenal 25 bodů a devět asistencí.

NBA:

Charlotte - Chicago 110:123 (za hosty Satoranský 2 body a 4 asistence), Cleveland - Brooklyn 125:113, Detroit - Houston 102:103, Indiana - Orlando 120:118 po prodl., LA Clippers - Oklahoma City 120:106, Minnesota - Atlanta 98:116, Philadelphia - Boston 122:110, Phoenix - Denver 126:130 po prodl., Sacramento - New York 103:94, San Antonio - Dallas 117:122, Toronto - Miami 101:81.

Zápasy Milwaukee - Washington a Portland - Memphis byly odloženy.

4. Oklahoma City 14 6 8 42,9
5. Minnesota 14 3 11 21,4