Satoranský se proti Washingtonu bodově neprosadil a New Orleans prohrálo

16. 11. 2021 8:45
Český rozehrávač Tomáš Satoranský se v pondělním utkání NBA bodově neprosadil proti svému bývalému klubu Washingtonu, za 16 minut hry v dresu New Orleans ani nevystřelil a připsal si dvě asistence. Pelicans prohráli v hale lídra Východní konference 100:105. Wizards se po páté výhře v řadě drží v tabulce těsně před Brooklynem a Chicagem, které zvítězilo nad Los Angeles Lakers 121:103.
Tomáš Satoranský stráží útok Raula Neta z Washingtonu v utkání, které basketbalisté New Orleans prohráli 100:105 | Foto: Reuters

Washingtonu se daří i bez absentující hlavní hvězdy Bradleyho Beala, jelikož dobře hrají letní posily v čele se Spencerem Dinwiddiem. Ten proti New Orleans zaznamenal 27 bodů a 9 asistencí a měl hlavní podíl na tom, že se Wizards povedlo zlikvidovat až devatenáctibodovou ztrátu.

Výsledkem byla další výhra a nejlepší start do sezony pro Washington od roku 1974, kdy Wizards měli bilanci 11:2. Nyní mají o prohru více.

Satoranský byl proti klubu, kde strávil tři sezony, vidět ve druhé čtvrtině, kdy dvěma hezkými asistencemi uvolnil pod košem spoluhráče. Jinak si na něj Wizards ale dávali pozor.

Pelikánům se však před poločasem povedlo dostat na rozdíl 19 bodů a zdálo se, že budou útočit na druhou výhru za sebou. Jenže pak neproměnili 11 střeleckých pokusů v řadě a Wizards to využili k obratu. Pelikánům nestačilo ani 31 bodů Brandona Ingrama.

Už devátou výhru za sebou zaznamenal Phoenix, který v nejvyrovnanějším utkání dne udolal Minnesotu 99:96, i když ještě v poslední čtvrtině prohrával o pět bodů.

Jenže zodpovědnost na sebe vzal nejzkušenější hráč týmu Chris Paul, který v závěrečné části dal 19 ze svých 21 bodů a společně s Devinem Bookerem, autorem 29 bodů, rozhodli vyrovnaný zápas ve prospěch Suns.

"Byl to ošklivý zápas, ale ne zas až tak ošklivý, když jsme nakonec vyhráli. Oni hráli velmi dobře, ale nakonec jsme přišli na to jak zvítězit," řekl Booker.

Souboj evropských hvězd se odehrál v Dallasu, kde Mavericks udolali Denver 111:101. Domácí táhli Lotyš Kristaps Porzingis s 29 body a 11 doskoky a Slovinec Luka Dončič s 23 body, 8 doskoky a 11 asistencemi.

Denveru nestačilo ani 35 bodů a 16 doskoků úřadujícího držitele ocenění MVP pro nejužitečnějšího hráče ligy Srba Nikoly Jokiče.

Miami zvítězilo 103:90 nad Oklahomou City, přestože postrádalo hvězdné opory Jimmyho Butlera a Bama Adebaya. Tyler Herro je zastoupil 26 body. V dresu Thunder sledoval zápas jen z lavičky český reprezentant Vít Krejčí.

Los Angeles Lakers se bez LeBrona Jamese příliš nedaří. Proti Chicagu krátce vedli jen na začátku zápasu a postupně nabrali ztrátu až 28 bodů. Bulls táhl s 38 body DeMar DeRozan, dalších 27 bodů přidal bývalý hráč Lakers Lonzo Ball. Nejlepším střelcem poražených byl Talen Horton-Tucker s 28 body.

Výsledky NBA:

Washington - New Orleans 105:100 (za hosty Satoranský 2 asistence), Atlanta - Orlando 129:111, Cleveland - Boston 92:98, Dallas - Denver 111:101, Detroit - Sacramento 107:129, LA Lakers - Chicago 103:121, Memphis - Houston 136:102, Minnesota - Phoenix 96:99, New York - Indiana 92:84, Oklahoma City - Miami 90:103, Portland - Toronto 118:113.

4. Oklahoma City 13 5 8 38,5
5. Minnesota 13 4 9 30,8