Satoranský pomohl Chicagu 14 body k výhře v Sacramentu, i když se mu nedařily trojky

3. 12. 2019 8:36
Rozehrávač Tomáš Satoranský nastřílel 14 bodů Sacramentu a pomohl Chicagu k výhře 113:106.
Tomáš Satoranský se prodírá pod koš Sacramenta
Tomáš Satoranský se prodírá pod koš Sacramenta | Foto: Reuters

Bulls uspěli v NBA po třech porážkách, český basketbalista odehrál necelých 34 minut a přidal pět asistencí a dva doskoky. Nejlepším střelcem Chicaga byl s 28 body Zach LaVine.

Satoranský prožil slabší první půli, v níž trefil jedinou střelu ze čtyř a zaznamenal dva body. Po přestávce však byl agresivnější. Čtyřikrát se dostal na čáru trestného hodu a všech osm šestek proměnil. Včetně dvou půl minuty před koncem, kdy zvýšil vedení na 109:103. Střelba z pole mu ale nevycházela, za tři body střílel čtyřikrát a neuspěl.

Bulls si vypracovali až devatenáctibodový náskok, domácí ho však v poslední části stáhli na pouhé dva. Nakonec ho ale i díky LaVinovi, který zaznamenal šest z posledních osmi bodů Chicaga, uhájili. Finský křídelník Lauri Markannen přispěl 20 body a sedmi doskoky.

"Dělal jsem jen to, co umím, pochvalu si zaslouží hlavně spoluhráči. Díky nim jsem měl spoustu otevřených střel," řekl dvaadvacetiletý Fin. "V poslední době jsme zápasy ztráceli v koncovce. Dostalo se nám to do hlavy i dnes, ale stačilo si dobře podat míč a zůstat agresivní," dodal.

Bulls si vylepšili bilanci na 7-14 a na místa pro play off ztrácejí dvě výhry. V dresu Kings, kteří prohráli potřetí z posledních čtyř duelů, dal 26 bodů Buddy Hield. Trefil ale jen tři z 13 trojek, hned tři minul v poslední minutě. Richaun Holmes přidal 20 bodů a devět doskoků.

Vedoucí tým NBA Milwaukee porazilo New York suverénně 132:88, má 12. výhru v řadě a jako pátý celek v historii ligy ovládl dva duely za sebou rozdílem minimálně 40 bodů. V neděli totiž Bucks porazili o 41 bodů Charlotte.

"Je potřeba takto pokračovat až do konce sezony. Stačí se držet toho, co předvádíme," uvedl Janis Adetokunbo, autor 29 bodů a 15 doskoků za necelých 22 minut. Nejužitečnějšímu hráči minulé sezony sekundoval s novým osobním maximem 19 bodů D.J. Wilson.

Knicks naopak drží aktuálně nejdelší sérii porážek a po sedmém nezdaru klesli na dno Východní konference. Philadelphia uspěla i podesáté doma, když si poradila s Utahem 103:94.

Výsledky NBA:

Atlanta - Golden State 104:79, Charlotte - Phoenix 104:109, Memphis - Indiana 104:117, Milwaukee - New York 132:88, Philadelphia - Utah 103:94, Sacramento - Chicago 106:113 (za hosty Satoranský 14 bodů, 5 asistencí, 2 doskoky).

2. Utah 21 12 9 57,1
3. Minnesota 19 10 9 52,6

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

před 3 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.