Satoranský opět hrál v základní pětce, ale Bulls na San Antonio nestačili

18. 3. 2021 7:20
Basketbalisté Chicaga poprvé od zařazení Tomáše Satoranského do základní sestavy v NBA prohráli. Na domácí palubovce podlehli San Antoniu 99:106 a v tabulce Východní konference zůstali devátí. Český reprezentant zaznamenal za 34 minut sedm bodů, sedm asistencí a dva doskoky. Hvězdou večera byl Luka Dončič, který 42 body a 9 asistencemi dovedl Dallas k vítězství 105:89 nad Los Angeles Clippers.

Chicago přitom mělo skvělý vstup do zápasu a ve druhé čtvrtině vedlo o 23 bodů. Jenže druhá půle se Bulls vůbec nepovedla a především poslední čtvrtina, kterou prohráli o 20 bodů.

"Hodně nám k tomu pomohla vytažená obrana. Nutili jsme je ke zbrklým rozhodnutím, oni si vybrali pár špatných střel a my se naopak dostali do dobrého rytmu," vysvětlil zvrat v utkání rakouský pivot Jakob Pöltl, který odehrál za Spurs svůj nejlepší zápas kariéry s 20 body a 16 doskoky.

Chicagu nepomohlo ani 29 bodů Zacha LaVinea, Thaddeus Young v 1000. utkání v NBA zaznamenal 16 bodů. Chicago se v zápase dostalo jen k devíti trestným hodům. "Spurs mají asi nejlepší obranu v NBA. Moc nefaulují. A dnes to předvedli perfektně," dodal LaVine.

Zato obrana Clippers dělala, co mohla, ale s Dončičem si nedokázala poradit. Slovinská hvězda opět zářila a diváky zvedla ze sedaček například trojku s faulem přes Kawhiho Leonarda. Dončič počtvrté v sezoně překonal hranici 40 bodů. "Luka nás ničil, i když si myslím, že jsme v obraně hráli dobře. Bohužel jsme měli problém v útoku, kde jsme si málo půjčovali míč. Dnes to nebylo dobré," zlobil se trenér Clippers Tyronn Lue.

Milwaukee zvítězilo v šlágru Východní konference nad Philadelphií 109:105 po prodloužení, v němž dal Janis Adetokunbo 10 ze svých 32 bodů. Bucks se pátou výhrou v řadě přiblížili k vedoucí Philadelphii, jež prohrála po šesti předchozích výhrách a nyní má stejnou bilanci jako Brooklyn.

Nets totiž porazili Indianu 125:115 díky dalšímu skvělému výkonu Jamese Hardena. Při absenci ostatních hvězd týmu Kevina Duranta, Kyrieho Irvinga i nové posily Blakea Griffina byl vousatý rozehrávač opět ústřední postavou a zaznamenal 11. triple double v sezoně za 40 bodů, 15 asistencí a 10 doskoků. Brooklyn vyhrál pošesté za sebou.

Triple double předvedl také Draymond Green, který 16 body, 12 doskoky a 10 asistencemi pomohl Golden State k vítězství 108:94 nad Houstonem. Střelecky se moc nedařilo Stephenu Currymu, a tak nejlepším střelcem Warriors byl s 23 body náhradník Jordan Poole. Houston prohrál 18. zápas za sebou, což je nové historické maximum klubu.

Tři dvouciferné statistiky měl i Nikola Jokič, který přispěl k výhře Denveru 129:104 nad Charlotte 12 body, 10 doskoky a 10 asistencemi.

O vítězství Memphisu nad Miami 89:85 rozhodl sekundu před koncem Ja Morant, poté co proběhl přes celé hřiště a i s obráncem na zádech proměnil levačkou těžký nájezd do koše. Grizzlies pak ještě získali míč a výhru zpečetili trestnými hody.

Až koncovka rozhodla také o triumfu Sacramenta nad Washingtonem 121:119. Vítěznou střelu proměnil v poslední sekundě DeAaron Fox, autor 28 bodů. Wizards nepomohl ani jedenáctý triple double sezony Russella Westbrooka za 26 bodů, 14 doskoků a 10 asistencí.

Výsledky NBA:

Chicago - San Antonio 99:106 (za domácí Satoranský 7 bodů, 7 asistencí, 2 doskoky), Cleveland - Boston 117:110, Dallas - LA Clippers 105:89, Denver - Charlotte 129:104, Detroit - Toronto 116:112, Houston - Golden State 94:108, Indiana - Brooklyn 115:124, Memphis - Miami 89:85, Philadelphia - Milwaukee 105:109 po prodl., Washington - Sacramento 119:121.