Satoranský na šampiony nestačil. Chicago v NBA marně vzdorovalo Torontu

3. 2. 2020 7:11
Basketbalisté Chicaga Bulls vzdorovali úřadujícím šampionům NBA z Toronta jen poločas a nakonec kanadskému soupeři na jeho hřišti podlehli 102:129. Český reprezentant Tomáš Satoranský zaznamenal osm bodů, pět doskoků a pět asistencí.
Tomáš Satoranský v utkání proti Torontu
Tomáš Satoranský v utkání proti Torontu | Foto: Reuters

Chicago hrající bez čtyř hráčů základní rotace drželo v Torontu krok až do poloviny třetí čtvrtiny. Chvílemi dokonce vedlo.

Pak ale Raptors přitlačili v obraně a kolektivním výkonem zlomili odpor hostů. Velkou zásluhu na tom měl nováček Terence Davis, který si 31 body vytvořil nové osobní maximum v soutěži. Třináct bodů dal ve čtvrté čtvrtině.

Satoranský se trápil v zakončení, když proměnil jen tři z jedenácti střel, z toho dvě přesné byly trojky. Opět ale dobře nacházel spoluhráče ve volných pozicích a zejména ve druhé čtvrtině tak spoluhráčům připravil volné trojky v době, kdy se Chicago přetahovalo s Torontem o vedení.

Houston zvítězil 117:109 nad New Orleans, přestože opět nastoupil v sestavě bez klasického pivota a s žádným hráčem vyšším než dva metry. Rockets tradičně táhl James Harden, který nastřílel 40 bodů, k tomu přidal 10 doskoků a devět asistencí. Russell Westbrook nasbíral 22 bodů stejně jako náhradník Ben McLemore. Za Pelikány měl 28 bodů Brandon Igram a hvězdný nováček Zion Williamson přidal 21 bodů.

Nejlepší tým soutěže Milwaukee bez potíží zvítězil 129:108 nad Phoenixem. Janis Adetokunbo se o to postaral 30 body, 19 doskoky a devíti asistencemi. Stejně jako Hardenovi mu tak těsně unikl triple double.

Ten nasbíral pivot Denveru Nikola Jokič, ani jeho 39 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí ale Nuggets nestačilo na výhru, protože podlehli Detroitu 123:128 v prodloužení.

Denver měl přitom skvělý vstup do zápasu a za první čtvrtinu nastřílel 44 bodů a vedl o 21 bodů. Jenže Pistons ještě do poločasu skóre otočili. Zápas pak došel až do prodloužení, ve kterém úřadoval hlavně detroitský Reggie Jackson a duel rozhodl. Na hráčích Denveru se v prodloužení projevilo, že hráli třetí zápas ve čtyřech dnech.

NBA:

Toronto - Chicago 129:102 (za hosty Satoranský 8 bodů, 5 asistencí a 5 doskoků), Detroit - Denver 128:123 po prodl., Milwaukee - Phoenix 129:108, Houston - New Orleans 117:109.

4. Portland 50 23 27 46,0
5. Minnesota 48 15 33 31,3