Satoranský dal šest bodů, Chicago se výhrou v Miami udrželo v boji o play off

27. 4. 2021 8:32
Basketbalisté Chicaga vybojovali v NBA důležité vítězství na palubovce posledních finalistů z Miami, kde vyhráli 110:102 i díky šesti bodům a šesti asistencím Tomáše Satoranského.
Feb 8, 2021; Chicago, Illinois, USA; Chicago Bulls guard Tomas Satoransky (31) brings the ball up court against the Washington Wizards during the first half of an NBA gam | Foto: Reuters

Bulls se přiblížili na rozdíl jediné výhry k desáté příčce Východní konference znamenající předkolo play off. Tu nadále drží Washington, který doma prohrál se San Antoniem 143:146 po prodloužení.

Bulls s Miami oba dosavadní duely prohráli, naposledy jen o 48 hodin dříve. Tentokrát i bez své hvězdy Zacha LaVinea zmobilizovali síly a soupeře udolali, přestože většinu zápasu těsně prohrávali.

V závěrečné čtvrtině ale nejprve Satoranský třemi asistencemi v řadě nastartoval spoluhráče a ti v posledních osmi minutách přehráli Heat o 15 bodů.

Satoranský odehrál z lavičky 18 minut a čtyři z šesti bodů dal z trestných hodů. K šesti finálním přihrávkám přidal čtyři doskoky, zisk a blok. Nikola Vučevič nastřílel 24 bodů, další z nedávných posil Daniel Theis přidal 23. Domácím nepomohlo ani 33 bodů Jimmyho Butlera.

"Boj o desátou příčku je vyrovnaný, ale my se musíme soustředit jen na sebe, abychom do každého zápasu šli s mentalitou, že se hraje o všechno. Buď vyhrajeme, nebo bude konec sezony," řekl Vučevič.

Chicagu pomohlo v boji o desátou příčku San Antonio, které po velkém boji ukončilo osmizápasovou vítěznou šňůru Washingtonu. Oba týmy se jednatřicetkrát vystřídaly ve vedení a dvacetkrát bylo vyrovnáno.

V úvodu poslední čtvrtiny sice Wizards odskočili na rozdíl devíti bodů, ale Spurs se nezlomili a 22 sekund před koncem byli blízko výhře po koši DeMara DeRozana, jenže Bradley Beal ještě vyrovnal.

V prodloužení dal tahoun Wizards osm bodů, ale byl příliš osamocený. Beal zaznamenal celkem 45 bodů, DeRozan 37 bodů a 10 asistencí.

"Dnes to nebylo zrovna utkání, na kterém by se dala vyučovat obrana. My nezastavili je a oni nezastavili nás. Nakonec jsme ale více bodů dali my," konstatoval trenér San Antonia Gregg Popovich.

"Byl to zápas, ve kterém si nikdo nezasloužil prohrát," reagoval jeho protějšek Scott Brooks.

O vítěznou sérii přišel také New York, který prohrál 110:118 s Phoenixem. Knicks zažili porážku po devíti výhrách. O triumf Suns se postaral hlavně Devin Booker, autor 33 bodů.

Phoenix se přiblížil na rozdíl jediného vítězství k první příčce celé soutěže, jelikož vedoucí Utah překvapivě prohrál s předposlední Minnesotou 104:105 košem D'Angela Russella čtyři sekundy před koncem. Russell k triumfu Timberwoles přispěl 27 body a 12 asistencemi.

K Utahu se mohli přiblížit také Los Angeles Clippers, ale ti prohráli 103:120 s New Orleans a zůstali o dvě prohry pozadu. Při absenci hvězdy Kawhiho Leonarda se nedařilo druhé klíčové postavě Clippers Paulu Georgeovi, který dal jen devět bodů.

Výsledky NBA:

Miami - Chicago 102:110 (za hosty Satoranský 6 bodů, 6 asistencí, 4 doskoky), Denver - Memphis 120:96, Detroit - Atlanta 100:86, Minnesota - Utah 105:104, New Orleans - LA Clippers 120:103, New York - Phoenix 110:118, Orlando - LA Lakers 103:114, Philadelphia - Oklahoma City 121:90, Sacramento - Dallas 113:106, Toronto - Cleveland 112:96, Washington - San Antonio 143:146 po prodl.

4. Oklahoma City 61 20 41 32,8
5. Minnesota 62 18 44 29,0