Drsná anabáze americké hvězdy v Rusku pokračuje: převezli ji do trestanecké kolonie

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 11. 2022 9:25
Americká basketbalistka Brittney Grinerová byla v Rusku přeložena do trestanecké kolonie. Oznámili to dnes její právníci s konstatováním, že nemají povědomí o jejím přesném místě pobytu.
Brittney Grinerová ve vězeňské cele během soudního projednávání jejího případu
Brittney Grinerová ve vězeňské cele během soudního projednávání jejího případu | Foto: Reuters

Dvaatřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka byla v srpnu odsouzena k devítiletému vězení za pašování drog poté, co policie v únoru na moskevském letišti našla v jejích zavazadlech náplně do elektronické cigarety obsahující konopný olej.

Na konci října soud zamítl její odvolání.

"Naše klientka byla 4. listopadu přepravena z vazební věznice, v které byla od chvíle zadržení, do kolonie běžného režimu, aby si tam odpykala trest," uvedl v prohlášení tým jejích zástupců.

"V tuto chvíli nemáme žádné informace o aktuálním místě jejího pobytu, ani o tom, kde má být umístěna," sdělili právníci Maria Blagovolinová a Alexander Bojkov.

Zatčením Grinerové v době napjatých vztahů mezi USA a Ruskem kvůli invazi na Ukrajině se zabývali nejvyšší představitelé obou států.

Spekulovalo se o tom, že dvaatřicetiletá basketbalistka by se mohla stát součástí výměny vězňů.

Tisková mluvčí Bílého domu Karin Jeanová-Pierreová nyní zopakovala, že vláda Spojených států učinila ruské straně "významnou nabídku".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy