Rozum zůstává stát, čílí se Brno. Hráčky donutili nastoupit, ač jich bylo jen šest

21. 1. 2022 6:57
Pouhých šest zdravých hráček měly k dispozici basketbalistky brněnských Žabin, přesto musely ve Francii nastoupit k odvetnému utkání osmifinále Evropského poháru. Žádný div, že Bourges podlehly vysoko 55:94 a se soutěží se s hořkostí rozloučily.
Bria Holmesová z Žabin při domácím utkání proti Bourges
Bria Holmesová z Žabin při domácím utkání proti Bourges | Foto: fiba.basketball

"Tohle jsme si nezasloužili. Zůstává mi rozum stát nad naprostou ignorací a pravidly v této covidové době. Fakt, že se nereflektovalo na zdravotní problémy a rizika, které jsou spojená s tím, že jsme byli nucení dnešní zápas odehrát," rozčiloval se kouč Brňanek Viktor Pruša po utkání.

"Nechápu, jak se to mohlo stát," kroutil rozčarovaně hlavou.

Jeho tým Brňanek zdecimovaly zdravotní problémy. Jedna hráčka měla podle generálního manažera Radka Šíra po příjezdu do Francie pozitivní test na koronavirus a tým musel do karantény, další tři pak nebyly zdravotně fit. Trenérovi tak ve Francii zbylo k dispozici jen šest basketbalistek.

První poločas Žabiny prohrály o 17 bodů, po přestávce hostujícímu týmu v úzké rotaci rychle docházely síly a rozdíl ve skóre narůstal. Nejlepší střelkyní Žabin byla s 16 body Bria Holmesová, o bod méně zapsala Kateřina Galíčková. Třetí hráčka, která odehrála celých 40 minut, Monika Grigalauskytéová nasbírala osm bodů a přidala jedenáct doskoků.

"Klobouk dolů a velký kredit hráčkám, které dnes nastoupily v šesti proti favoritovi na vítězství celého Eurocupu. Bojovaly od první do poslední minuty," složil Pruša svým svěřenkyním poklonu přes vysokou prohru.

Brňanky podlehly soupeřkám už v pondělí na domácí půdě v prvním duelu o třicet bodů.

Evropský pohár basketbalistek - osmifinále, odveta:

Tango Bourges - Žabiny Brno 94:55 (27:18, 46:29, 72:40)

Nejvíce bodů: Rupertová 27, Guapová 13, Mannová 11 - Holmesová 16, Galíčková 15, Grigalauskytéová 8. První zápas 79:49, postoupilo Bourges.