Půl milionu za pero v hledišti. Hvězdu přišla vzteklá reakce pěkně draho

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 1. 2020 6:19
Detroitský rozehrávač Derrick Rose dostal od vedení NBA pokutu 25.000 dolarů (přes 560.000 korun) za to, že v rozčilení hodil přes hřiště pero do hlediště.
Derrick Rose
Derrick Rose | Foto: Reuters

Incident se odehrál v pondělním utkání, v němž Pistons podlehli basketbalistům New Orleans 110:117 po prodloužení.

V přerušené hře krátce před koncem prodloužení Rose přišel ke stolku u hřiště, sebral z něj pero a mrštil jím mezi diváky na protější straně. Bývalý nejužitečnější hráč NBA neudržel nervy po nepovedené koncovce.

Ve čtvrté čtvrtině Detroit smazal manko 16 bodů a Rose mohl necelé dvě vteřiny před koncem normální hrací doby rozhodnout, ale svou střelu minul. V závěru prodloužení pak dvakrát ztratil míč.

Incident Derricka Rosea:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy