Ostuda na MS. Spoluhráčky z Mali se do sebe pustily pěstmi, vyděšená Srbka jen zírala

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 9. 2022 8:36
Mezinárodní basketbalová federace FIBA začala vyšetřovat rvačku mezi hráčkami Mali po vyřazení afrického celku v základní skupině mistrovství světa v Sydney.

Incident se odehrál po pondělní porážce 68:81 se Srbskem. V prostoru pro rozhovory s novináři se do sebe pustily Salimatou Kouroumaová s Kamite Dabouovou a uklidnit je musely až další spoluhráčky.

Srbka Saša Čadjová, která zrovna rozesmátá dávala interview, zmlkla a vyděšeně zírala, co se to vedle ní děje.

"Víme, že došlo ke konfliktu mezi hráčkami Mali. Zahájili jsme vyšetřování a až skončí, rozhodneme o případných disciplinárních opatřeních," citovala prohlášení FIBA agentura Reuters.

Mali se na šampionát dostalo jako náhradník poté, co mistr Afriky Nigérie účast odřekla. Na turnaji prohrálo všech pět zápasů ve skupině a už před dnešním závěrečným utkáním s Kanadou (65:88) bylo bez šance na postup.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy