Odpískejte sezonu, vzkazuje vedení NBA legendární Shaquille O'Neal

ČTK ČTK
11. 5. 2020 12:22
Podle legendárního basketbalisty Shaquillea O'Neala by NBA měla sezonu uzavřít a nepokoušet se ji dohrávat, protože by to představovalo pro všechny zdravotní riziko. Navíc by zkrácený formát přinesl ligového vítěze, kterého by těžko mohl někdo uznávat za skutečné šampiony.
Shaquille O'Neal
Shaquille O'Neal | Foto: Reuters

"Každý by měl jít domů, zůstat zdravý a přijít příští rok. Odpískejte sezonu," řekl USA Today osmačtyřicetiletý "Shaq", jenž vyhrál NBA čtyřikrát a patří k nejpopulárnějším hráčům. Obrovitý pivot zářil v barvách Los Angeles Lakers a jednou pak dovedl k titulu i Miami. Nyní pracuje jako expert pro televizi.

Zámořská liga byla kvůli hrozbě šíření koronaviru přerušena 11. března po zjištění prvního případu nákazy mezi hráči. Nyní už se mělo hrát play off, dál však není jasné, kdy a v jakém formátu by mohla soutěž pokračovat. O osudu NBA, v níž působí i lídr české reprezentace Tomáš Satoranský v Chicagu, se rozhodne v červnu.

"Kdybys byl hráčem, chtěl by ses vrátit a spěchat s play off? Byl by to brak. U každého týmu, který letos vyhraje, bude hvězdička. Nebude mít respekt," uvedl O'Neal. "Hlavně bychom se měli postarat o zdraví hráčů, fanoušků a všech lidí. Přijďme tedy až na novou sezonu," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy