Lakers se budou rvát o play off NBA do posledního kola. Jsme připraveni, hlásí James

16. 5. 2021 9:16
Úřadující šampioni basketbalové NBA Los Angeles Lakers zvítězili na hřišti Indiany 122:115, ale stále nemají jistý postup do play off. Na sedmé příčce mají shodnou bilanci jako šestý Portland, ten má ale lepší vzájemné zápasy. Lakers tak potřebují v posledním duelu porazit New Orleans a zároveň doufat, že Portland prohraje s Denverem.
LeBron James v akci v zápase Lakers na palubovce Indiany.
LeBron James v akci v zápase Lakers na palubovce Indiany. | Foto: Reuters

V opačném případě čeká Lakers zrádné předkolo, v němž by mohli narazit na nepředvídatelné Golden State Warriors se Stephenem Currym.

Lakers se sezona zkomplikovala kvůli zraněním, jejich hvězdy však tuší, že teď už se nemají na co šetřit. LeBron James proto i přes potíže s kotníkem odehrál proti Indianě 28 minut a zaznamenal 24 bodů, 7 doskoků a 8 asistencí. Anthony Davis, který zase bojuje se svalem, zařídil 28 bodů a 10 doskoků. Společně tak dovedli Lakers ke čtvrté výhře v řadě.

"Cítil jsem se líp, než když jsem se vracel do hry minule. Teď už to bude lepší a lepší. Jsme připraveni bojovat o play off," řekl James, který kvůli bolavému kotníku od 20. března odehrál teprve třetí zápas.

O ostatních pozicích pro play off a předkolo už je rozhodnuto. Chicago tak ví, že pro něj posledním zápasem základní části sezona končí. Trenér Billy Donovan už nechal odpočívat lehce zraněné hráče včetně hvězdy týmu Zacha LaVinea a českého reprezentanta Tomáše Satoranského, který má poraněný levý kotník.

Naopak Brooklyn proti Chicagu poprvé po třech měsících nasadil své hvězdné trio Kevin Durant, James Harden a Kyrie Irving. I tak Bulls drželi se soupeřem krok až do začátku čtvrté čtvrtiny, pak ale rozhodla šňůra Nets 15:2.

Phoenix se stále drží v boji o vítězství v základní části, když porazil San Antonio na jeho hřišti 140:103. Pokud v posledním kole vyhraje i odvetu se Spurs a dosavadní lídr Utah prohraje se Sacramentem, bude Phoenix nejlepším celkem soutěže a nejvýše nasazeným pro play off.

V posledním kole se strhne také boj o čtvrtou příčku Východní konference a o výhodu domácího prostředí v úvodu play off. Nejlepší výchozí pozici má New York, který zvítězil 118:109 po prodloužení nad Charlotte a stačí mu tak v posledním kole porazit Boston. Na jeho zaváhání ale budou čekat Atlanta i šesté Miami, to si však situaci zkomplikovalo prohrou 108:122 s Milwaukee.

New York dovedl k výhře nad Charlotte Julius Randle, jenž si připsal triple double za 33 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků. Knicks si však zápas zbytečně zkomplikovali, neboť v posledních čtyřech a půl minutách normální hrací doby nedokázali skórovat. Soupeř však také dal jen tři body a tak se prodlužovalo. V přidané pětiminutovce se Randle změnil v nahrávače a pěti asistencemi dirigoval vítězství.

NBA:

Brooklyn - Chicago 105:91, Indiana - LA Lakers 115:122, Milwaukee - Miami 122:108, Minnesota - Boston 108:124, New York - Charlotte 118:109 po prodl., San Antonio - Phoenix 103:140.