První výhra Nymburka v Lize mistrů. V nastavení skolil tureckého favorita

10. 11. 2020 20:29
Basketbalisté Nymburka zvítězili v dohrávce 1. kola Ligy mistrů na hřišti Tofasu Bursa 96:93 po prodloužení a po úvodní týden staré prohře v Dijonu (61:85) poprvé uspěli.
Vojtěch Hruban
Vojtěch Hruban | Foto: ČTK

Nymburk v duelu plném zvratů v první polovině utkání vedl o 16 bodů, v dalším průběhu také dvouciferným rozdílem prohrával a prodloužení si vynutil 34 sekund před koncem čtvrté čtvrtiny.

Střelecky táhli vítěze s 19 body Hayden Dalton a Retin Obasohan, k nim se přidal tradiční střelec Vojtěch Hruban se 17 body. Příští týden ve středu se poprvé představí šestnáctinásobný český šampion doma a přivítá v Nymburku kyperský Keravnos.

Proti Tofasu, který minulý týden ve svém premiérovém duelu v Lize mistrů vyhrál na hřišti Keravnosu 84:74, vyšel hostům úvod utkání. Po 21 sekundách načal skóre trojkou Hruban, na což sice odpověděla stejně hvězda soupeře Sean Kilpatrick, ale šňůrou 11:0 šestnáctinásobný český mistr vzal otěže do svých rukou.

V průběhu druhé čtvrtiny hned třikrát odskočil Nymburk na nejvyšší rozdíl v utkání 16 bodů, ale Tofas se před poločasem vrátil do hry jedenáctibodovou šňůrou. Ta se nezastavila ani po pauze a turecký celek dalšími pěti body v řadě srovnal stav.

Daltonova trojka rozjetý Tofas nezastavila a poprvé v utkání se dostal do vedení, které rychle narostlo na desetibodový rozdíl. Nymburk zabral ve 34. minutě, kdy Obasohan po průniku vyrovnal na 69:69 a definitivně prolomil svou dosavadní střeleckou smůlu ze hry.

Přetahovaná o výsledek dospěla do prodloužení. Domácí díky trojce Berka Ugurlua v čase 39:12 sice vedli 81:79, ale 34 sekund před koncem vyrovnal Omar Prewitt.

V prodloužení Nymburk nezlomil ani lepší start Tofasu, který získal čtyřbodový náskok. K obratu zavelel trojkou Petr Benda, Hruban s Obasohanem otočili stav na 91:88 a vedení už tým Orena Amiela nepustil. Výhru zpečetil Hruban čtyři sekundy před koncem dvěma úspěšnými trestnými hody.

Basketbalová Liga mistrů - dohrávka 1. kola:

Skupina B:

Tofas Bursa - ERA Nymburk 93:96 po prodl. (17:29, 40:45, 67:60, 81:81)

Nejvíce bodů: Ugurlu 20, Akoon-Purcell 18, Omot a Simmons po 12, Kilpatrick 10 - Dalton a Obasohan po 16, Hruban 17, Benda, Kříž a Prewitt po 13. Fauly: 25:20. Trestné hody: 17/11 - 27/21. Trojky: 12:11. Doskoky: 42:48.

1. Dijon 2 2 0 176:140 4
2. Bursa 2 1 1 177:170 3
3. Nymburk 2 1 1 157:178 3
4. Keravnos 2 0 2 153:175 2