Nejlepší hráč NBA neudržel nervy. Chtěl jsem tvrdě faulovat, přiznal po vyloučení

14. 6. 2021 8:40
Minulý týden byl vyhlášený nejlepším hráčem sezony v NBA, tohle se ale Nikolovi Jokičovi hrubě nepovedlo. Frustrovaný Srb udeřil protihráče Camerona Paynea do obličeje a rozhodčí ho vyloučili. Denver bez něho podlehl doma 118:125 Phoenixu, který tak ovládl sérii play off jasně 4:0 na zápasy a postoupil do semifinále.
Hvězda Denveru Nikola Jokič při ostré výměně názorů s Devinem Bookerem z Phoenixu | Foto: Reuters

Denver opět musel celý zápas jen dotahovat, protože už v první čtvrtině nabral ztrátu deseti bodů. Ve třetí části se dotáhl na jediný bod, ale 16 minut před koncem přišel Jokičův zkrat.

"Jen jsem chtěl tvrdě faulovat, protože jsem byl naštvaný, že nebyl odpískán faul na mě," přiznal Srb. "Rozhodně jsem nechtěl někoho zranit nebo udeřit do obličeje," tvrdil. Před vynuceným odchodem ze hřiště se soupeři omluvil.

"Ještě před rozhodnutím sudích jsem viděl záběry na mém monitoru a nemyslím si, že to byl faul na vyloučení. Nikola šel po míči. Stále jsem v šoku, že ho za to vyloučili," bránil svěřence trenér Denveru Michael Malone.

Jokičův zákrok:

Phoenix situaci využil a ještě do konce třetí čtvrtiny utekl na 16 bodů. Denver se ještě přiblížil na čtyři, jenže pak zaznamenal dva důležité koše Mikael Bridges a poté rozhodl zkušený rozehrávač Chris Paul, který dal v posledních pěti minutách 11 bodů.

Celkem trefil 14 z 19 střeleckých pokusů, díky 37 bodům si vytvořil osobní maximum v zápasech vyřazovací části a navrch přidal i sedm asistencí. Devin Booker mu sekundoval s 34 body. Nejlepším střelcem Denveru byl s 25 body Will Barton. Jokič před vyloučením stihl dát 22 bodů.

Série mezi Milwaukee a Brooklynem naopak slibuje drama, jelikož Bucks doma uspěli i podruhé a po výhře 107:96 srovnali na 2:2 na zápasy.

Brooklyn se dostává do potíži se zraněními. Po Jamesi Hardenovi ze zápasu odstoupila i další hvězda Kyrie Irving, který si ve druhé čtvrtině poranil kotník. Těsně před tím Brooklyn přišel o jedenáctibodové vedení a bez Irvinga na všechno zůstal sám Kevin Durant. Dal sice 28 bodů, ale tlaku soupeře neodolal. Bucks v úvodu druhé půle odskočili na rozdíl 16 bodů a vedení už uhlídali.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 34 body Janis Adetokunbo. Další čtyři hráči měli dvouciferný počet bodů. Naopak na straně Brooklynu se kromě Duranta dostal přes deset jen Irving, který před zraněním stihl 11 bodů.

"Vyšetření neodhalilo vážnější zranění, tak uvidíme, jak se dá dohromady před dalším zápasem. Musíme držet palce," řekl trenér Brooklynu Steve Nash.

NBA - 2. kolo play off:

Východní konference - 4. zápas: Milwaukee - Brooklyn 107:96, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas: Denver - Phoenix 118:125, konečný stav série 0:4.