Stop kvůli nakaženému holiči. Dva hráči odletěli z Utkání hvězd soukromým tryskáčem

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 3. 2021 16:45
Utkání hvězd NBA ovládl tým LeBrona James, který porazil oslabený výběr Kevina Duranta 170:150. O vítěznou tečku se postaral Damian Lillard trojkou z poloviny hřiště.

Durantův tým postrádal hned čtyři původně nominované hráče včetně samotného hráče Brooklynu, jehož do hry nepustilo zranění. James tak vyhrál v roli kapitána už čtvrtý zápas All Star Game.

Dva borci Durantovi chyběli kvůli covidovému protokolu. Hráči Philadelphie Joel Embiid a Ben Simmons šli před duelem k holiči, který krátce na to byl pozitivně testován na koronavirus. Proto se v Atlantě jen otočili a museli cestovat soukromým tryskáčem zpátky domů.

V zámořském sportu to není nic neobvyklého. Třeba letos v lednu dvojice hráčů týmu NFL Kansas City Demarcus Robinson a Daniel Kilgore málem přišla o Super Bowl, protože oba před zápasem roku navštívili "pozitivního" holiče. Naštěstí pro ně to bylo týden před utkáním, takže stihli karanténu i následné negativní testy. Na to bylo ale v případě nedělní All-Star Game NBA pozdě.

Damian Lillard střílí vítěznou trojku svého týmu v All-Star Game 2021
Damian Lillard střílí vítěznou trojku svého týmu v All-Star Game 2021 | Foto: Reuters

Absence Embiida byla v týmu Duranta hodně znát a jeho místo v základní sestavě zaujal mladý Zion Williamson. James si do týmu vzal Stephena Curryho a Janis Adetokunba, kteří v předchozích letech stáli jako kapitáni proti němu. A oba patřili ke klíčovým postavám. Druhý jmenovaný byl dokonce zvolen nejužitečnějším hráčem exhibice.

James se tak mohl stáhnout do ústraní, když odehrál jen necelých 13 minut se 4 body a 4 asistencemi a věnoval se spíše koučování. Damian Lillard se v jeho barvách blýskl osmi trojkami. Ta poslední, efektní hod z poloviny hřiště, přišla se závěrečnou sirénou a pečetila výsledek zápasu.

 "LeBron opět potvrdil, že v budoucnu určitě bude dobrým generálním manažerem. Má vždy dobrý výběr. Jediné pozitivum pro Duranta bylo, že se nemusel účastnit tohoto debaklu a raději seděl stranou se zraněným stehnem," dobíral si kapitána soupeře Lillard.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy