Na Satoranského prší po nejlepším výkonu v sezoně chvála. Klíčový hráč, smekl kouč

4. 4. 2021 23:17
Basketbalista Tomáš Satoranský odehrál svůj nejlepší zápas v této sezoně NBA, když 19 body a 11 asistencemi dirigoval Chicago při cenné výhře 115:107 nad lídrem Východní konference Brooklynem.
Tomáš Satoranský vymýšlí kolem LaMarcuse Aldridge z Brooklynu další ofenzivní výpad Chicaga | Foto: Reuters

Pro českého hráče to byl první double double v ročníku. Chicago uspělo po sérii šesti porážek a drží desátou příčku v tabulce Východní konference.

"Tohle pro nás bylo hodně důležité vítězství. Bylo pro nás těžké při našem rozpisu zápasů a sérii venkovních utkání měnit styl hry po nedávných přestupech. Dnes už jsme hráli mnohem chytřeji a lépe využívali toho, že máme teď vyšší tým. Pro mě jako rozehrávače je to teď také nové," pochvaloval si Satoranský.

Brooklyn hrající bez zraněných hvězd Kevina Duranta a Jamese Hardena porážkou přišel o první místo.

Satoranský otevřel skóre zápasu, když po zisku zakončil samostatný únik. Následně přidal tři asistence, ale mnohem důležitější byl pro svůj tým v posledních pěti minutách druhé čtvrtiny, kdy měl velkou zásluhu na tom, že Chicago získalo klíčový náskok.

Na šňůře 20:7 se podílel devíti body a třemi asistencemi. Postaral se tak o 15 bodů.

"Snažím se brát střely, ve kterých se cítím dobře. A ty mi dnes jejich obrana dovolovala. Je důležité, abych byl agresivní do koše a otevíral tím střelecké pozice pro Vučeviče. Snažíme se teď na tom pracovat," prozradil český basketbalista.

Ve stejném trendu pokračoval i ve třetí čtvrtině, ve které měl pět bodů a pět asistencí, a Bulls vedli až o 17 bodů.

Pak český rozehrávač palubovku opustil a Brooklyn se vrátil do hry. Přiblížil se až na sedm bodů a Satoranský šel zpět. Právě on velmi důležitou trojkou uťal nápor hostů. Domácí si už pak výhru pohlídali.

"Satoranský byl dnes klíčovým hráčem," oceňoval trenér Chicaga Billy Donovan. "Zastavil hodně útoků soupeře, ale zároveň tvořil hru a trefil několik důležitých střel. Pracujeme na tom, abychom ho uměli ještě více využívat a stavět na něj správně clony," pokračoval kouč.

Satoranský si 19 body vylepšil střelecké maximum sezony - dosud dal nejvíce 17 bodů v únoru proti Los Angeles Clippers. Více bodů dal naposledy v prosinci 2019. Jeho rekordem je 27 bodů. Také poprvé v sezoně dosáhl na dvouciferný počet asistencí. Celkově to byl jeho jedenáctý double double v kariéře.

Nejlepším střelcem Chicaga byl s 25 body Zach LaVine, Nikola Vučevič zaznamenal 22 bodů a 13 doskoků. V poraženém týmu nasbíral Kyrie Irving 24 bodů a 15 asistencí.