Miami zvítězilo v sérii o finále NBA nad Bostonem, i když dohánělo manko 17 bodů

ČTK ČTK
18. 9. 2020 7:38
Basketbalisté Miami dokázali v sérii s Bostonem otočit i druhé finále Východní konference NBA. Zatímco v prvním duelu zvrátili manko 14 bodů, tentokrát zaostávali průběžně až o sedmnáct bodů, ale zvítězili 106:101. Nejlepším střelcem vítězů byl slovinský rozehrávač Goran Dragič s 25 body.
Radost hráčů Miami
Radost hráčů Miami | Foto: Reuters

"Cítil jsem se stejně, jako když jsme s reprezentací vyhráli poslední mistrovství Evropy," řekl čtyřiatřicetiletý Dragič. Klíčovým úsekem byla třetí čtvrtina, kterou floridský celek po nezvládnuté první půli (47:60) ovládl 37:17.

Play off NBA v Orlandu:

Finále Východní konference - 2. zápas:

Boston - Miami 101:106 (stav série 0:2).

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vrchní soud zrušil rozhodnutí o propuštění Jiřího Švachuly z vazby

Olomoucký vrchní soud zrušil rozhodnutí brněnského krajského soudu, který před dvěma týdny rozhodl o propuštění z vazby obžalovaného Jiřího Švachuly, jenž je souzeý v případu rozsáhlé korupce na radnici městské části Brno-střed. Odvolací soud tak rozhodl v neveřejném jednání na základě stížnosti státního zástupce Radka Mezlíka. Žalobce v pátek řekl, že vrchní soud toto rozhodnutí označil za předčasné a krajskému soudu uložil, aby se věcí znovu zabýval.

Brněnský krajský soud obžalovaného Švachulu, který byl místním politikem hnutí ANO, propustil z vazby 7. října. I přes rozhodnutí soudu však Švachula zůstal omezen na svobodě, státní zástupce totiž proti rozhodnutí na místě podal stížnost a usnesení soudu o propuštění z vazby tak nebylo pravomocné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy