Krejčí třemi trojkami pomohl Oklahomě v NBA porazit Denver

3. 3. 2022 7:48
Basketbalista Vít Krejčí byl opět v zámořské NBA hodně vidět, když v dresu Oklahomy trefil všechny tři své pokusy za tři body, a devíti body, čtyřmi doskoky a blokem za 20 minut na hřišti v Denveru pomohl k vítězství 119:107.
Vít Krejčí
Vít Krejčí | Foto: Reuters

Jen o bod tak zaostal za svým maximem z minulého zápasu. Thunder i přes dvacátou výhru v sezoně zůstávají předposlední v Západní konferenci.

Český reprezentant první trojku trefil na začátku druhé čtvrtiny, ve třetí části pak dal trojku ve dvou útocích po sobě a poslal Oklahomu do vedení 84:79, které už Thunder nepustili. Když se Denver snažil v poslední části o obrat, pomohl Krejčí i blokem pod košem.

Klíčové pro výhru Thunder ale byly hlavně výkony Shaie Gilgeouse-Alexandera s 29 body a pivota Isaiaha Robyho, který dal 26 bodů, ale pomohl i ubránit hvězdu soupeře Nikolu Jokiče jen na 22 bodech.

Obhájce titulu Milwaukee zvítězil 120:119 nad lídrem Východní konference Miami. Vítězný koš dal dvě vteřiny před koncem po nájezdu Jrue Holiday. Bucks přitom ještě šest minut před koncem prohrávali o 14 bodů, ale zbytek zápasu vyhráli 21:6. Osm bodů z toho dal Giannis Antetokounmpo, který byl s 28 body a 17 doskoky nejlepším hráčem zápasu.

James Harden se poprvé představil fanouškům Philadelphie, kam nedávno přestoupil z Brooklynu, a 26 body, 9 doskoky a 9 asistencemi pomohl k výhře 123:108 nad New Yorkem.

"Fanoušci mě hezky přivítali, tak jsem jim chtěl jejich lásku na hřišti oplatit dobrým výkonem. Ukázat jim nejlepšího Hardena, jakým umím být," řekl Harden. Jeho spoluhráč Joel Embiid měl 27 bodů a 12 doskoků.

Pro Philadelphii to byla čtvrtá výhra v řadě a ze třetího místa Východní konference dýchá na záda druhému Chicagu.

Už devátou výhru z posledních deseti zápasů vybojoval Utah, který ale poslední tým Západní konference, Houston, porazil až v prodloužení 132:127. Hvězdami zápasu byli Donovan Mitchell s 37 body a 10 asistencemi a Mike Conley, který dal 9 ze svých 15 bodů v prodloužení. Rudy Gobert měl 27 bodů a 17 doskoků.

Houston táhl nováček Jalen Green s 27 body. V poslední sekundě normální hrací doby vyrovnával trojkou pivot Christian Wood, autor 24 bodů.

Lídr soutěže Phoenix snadno přehrál Portland 120:90, přestože postrádal své dva nejlepší hráče Chrise Paula a Devina Bookera. Našel však šest jiných hráčů, kteří dosáhli na dvouciferný počet bodů. Nejvíce dal Cameron Johnson, a to 20 bodů.

Výsledky NBA:

Cleveland - Charlotte 98:119, Denver - Oklahoma City 107:119 (za hosty Krejčí 9 bodů, 4 doskoky), Houston - Utah 127:132 po prodl., Milwaukee - Miami 120:119, New Orleans - Sacramento 125:95, Orlando - Indiana 114:122 po prodl., Philadelphia - New York 123:108, Phoenix - Portland 120:90.

2. Denver 62 36 26 58,1
3. Minnesota 63 34 29 54,0