Krejčí se Satoranským pomohli v NBA k výhrám, Lakers jsou bez play off

6. 4. 2022 7:37
Oba čeští basketbalisté v NBA přispěli svým týmům k vítězstvím. Tomáš Satoranský se osmi body a sedmi asistencemi podílel na triumfu Washingtonu 132:114 nad Minnesotou, které tak Wizards zřejmě vzali naději na přímý postup do play off. Vít Krejčí pomohl Oklahoma City zvítězit 98:94 nad Portlandem, když nasbíral 11 bodů a tři doskoky.
Tomáš Satoranský v zápase s Minneapolis
Tomáš Satoranský v zápase s Minneapolis | Foto: Reuters

Velké zklamání prožívají Los Angeles Lakers. Předloňští šampioni podlehli Phoenixu 110:121 a definitivně přišli o naději na účast v předkole play off.

Krejčí hrál tentokrát místo pozice rozehrávače více z křídla a po velkých minutážích odehrál jen 21 minut. Během nich stihl proměnit pět z deseti střel a také získat tři míče. Nejprve se Krejčí prosadil po seběhu, pak třikrát skóroval po individuální akci a přehrání obránce ve hře jeden na jednoho. Poslední koš dal trojkou z rohu hřiště.

Satoranský v Minnesotě bavil diváky. Sám už v první čtvrtině parádně zasmečoval rovnou po nahození míče od Daniho Avdiyi zpoza trojky. Poté třikrát nahrál na smeč spoluhráčům. Na začátku třetí čtvrtiny úspěšnou střelou poslal svůj tým do vedení a nasměroval ho k výhře. Definitivní zlom nastal v poslední čtvrtině, kdy Wizards šňůrou 10:0 získali vedení až o 23 bodů.

"Dnes jsme hráli opravdu dobře. Hezky jsme si půjčovali míč a naší hrou jsme se bavili. Zlepšili jsme si tak chuť po vysoké prohře s Bostonem a dokázali jsme si, že umíme hrát mnohem lépe," řekl Kristaps Porzingis, autor 25 bodů. "Dnes jsme nehráli jako tým, který bojuje o play off. Byli jsme odevzdaní," zlobil se pivot Minnesoty Karl-Anthony Towns.

Minnesota totiž nedokázala využít porážky Denveru se San Antoniem 97:116 a už má jen teoretickou naději, že by se vyhnula předkolu play off. Musí vyhrát oba zbývající zápasy a doufat, že Denver dvakrát prohraje. To je poslední tajenka v tabulkách.

Ve Východní konferenci už je jasno o postupujících do play off a předkola, které si zahrají Charlotte, Atlanta, Brooklyn a Cleveland. Ten ještě mohl udržet naději na přímý postup, ale prohrál překvapivě s Orlandem 115:120 a nevyužil tak zaváhání Chicaga s Milwaukee 106:127. Bulls, za které dal 40 bodů DeMar DeRozan, si i přes prohru udrželi šestou příčku. Spolu s Chicagem si vyřazovací část definitivně zajistilo i Toronto výhrou 118:108 nad Atlantou.

Na Západě si play off zajistil pátý Utah vítězstvím 121:115 nad Memphisem, k čemuž 22 body a 21 doskoky přispěl Rudy Gobert. O šesté místo bude Denver ještě bojovat, protože proti San Antoniu mu nepomohlo ani 41 bodů a 17 doskoků Nikoly Jokiče.

Spurs si výhrou nad Denverem zajistili účast v předkole, vyhráli poosmé z posledních deseti zápasů. V bojích o play off se představí na úkor Lakers. Majitelé 17 titulů v NBA definitivně přišli o naději na posun z 11. příčky poté, co bez LeBrona Jamese podlehli lídrovi soutěže Phoenixu 110:121 a připsali si sedmou porážku za sebou.

Miami je blízko k tomu, aby poprvé za devět let ovládlo tabulku Východní konference. Po výhře 144:115 nad Charlotte mají Heat náskok tří výher na Boston a Milwaukee, kteří by museli vyhrát všechna zbývající utkání a Miami vše prohrát, aby přišlo o první první místo.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Houston 118:105, Chicago - Milwaukee 106:127, Denver - San Antonio 97:116, Indiana - Philadelphia 122:131, Miami - Charlotte 144:115, Minnesota - Washington 114:132 (za hosty Satoranský 8 bodů, 7 asistencí, 2 doskoky), Oklahoma City - Portland 98:94 (za domácí Krejčí 11 bodů, 1 asistence, 3 doskoky), Orlando - Cleveland 120:115, Phoenix - LA Lakers 121:110, Sacramento - New Orleans 109:123, Toronto - Atlanta 118:108, Utah - Memphis 121:115 po prodl.

2. Denver 80 47 33 58,8
3. Minnesota 80 45 35 56,3