Krejčí netrefil ani jeden pokus, jako jediný týmu vyšel střelecky naprázdno

6. 12. 2022 7:49
Basketbalisté Atlanty v NBA prohráli 114:121 s Oklahomou a připsali si šestou porážku z posledních deseti utkání. Český reprezentant Vít Krejčí odehrál za Hawks 11 minut, netrefil ale ani jeden ze čtyř pokusů z pole a vyšel jako jediný hráč týmu střelecky naprázdno. Alespoň posbíral tři asistence.
Vítovi Krejčímu se střelba nedaří
Vítovi Krejčímu se střelba nedaří | Foto: Reuters

Hawks ve třetí čtvrtině vedli už o 14 bodů, přesto náskok neudrželi. Nepovedla se především poslední část, kterou prohráli 26:37. Pošesté v sezoně se stalo, že Krejčího tým ztratil zápas, kdy vedl o dvouciferný počet bodů. Nepomohlo mu ani 24 bodů Dejounteho Murrayho nebo 23 a 10 asistencí Trae Younga.

"Určili tempo utkání hned od začátku. S tím, jak jsme ztráceli míče a občas se nechali přeskákat, bylo jasné, že porazit Thunder bude vážně těžké," řekl trenér Atlanty Nate McMillan. Statistické rozdíly mezi soupeři tak výrazné nebyly, Thunder ovšem během duelu házeli 24 šestek, z nichž proměnili 23.

Hvězdou klání byl Shai Gilgeous-Alexander, jenž nasbíral 35 bodů, přičemž z čáry trestného hodu trefil všech 15 střel. S 12 body v poslední čtvrtině a 17 celkově mu sekundoval mladý rozehrávač Josh Giddey.

Těžké utkání na půdě Toronta zvládl lídr soutěže Boston, který uspěl 116:110 a zaznamenal sedmý triumf z posledních osmi zápasů. Výrazně mu pomohly výkony dua Jayson Tatum, jenž nastřádal 31 bodů a 12 doskoků, a Jaylen Brown, který přidal 22 bodů, osm doskoků i osm finálních přihrávek.

Celtics v Kanadě prohrávali až o 10 bodů, i díky skvělé třetí čtvrtině (35:18) si však nakonec vylepšili bilanci na čele východu na 20-5.

Nezaváhalo ani Milwaukee, které uspělo 109:102 v Orlandu. Famózní utkání odehrál dvojnásobný MVP soutěže Janis Adetokunbo, jenž nastřílel 34 bodů a doskočil 12 míčů. S 18 body ho podpořil Bobby Portis a se 17 Jrue Holiday, Khris Middleton jich přidal ve druhém utkání sezony pět.

Magic v průběhu duelu ztráceli až 19 bodů, necelé dvě a půl minuty před koncem se nicméně dostali na dostřel čtyř. Na víc jim ovšem nezbyly síly i kvůli horší střelbě - v utkání trefili jen 37 procent střel. Franz Wagner nasbíral 25 bodů, po 20 přidali na konto Milwaukee Markelle Fultz či Paolo Banchero.

Překvapivě jednoznačnou porážku 111:130 utrpěl v Dallasu lídr západu Phoenix. Suns nezvládli pokrýt Luku Dončiče, jenž nastřádal 33 bodů a osm asistencí, povolili protivníkovi střelbu 52 procent a navíc během utkání ztráceli až 27 bodů. Přísnější měřítko snesl jen Deandre Ayton, jenž nastřílel 20 bodů.

Zaváhal také Golden State, který Indianě podlehl 104:112 navzdory 28 bodům Klaye Thompsona či 23 Jordana Poola. Stephen Curry proměnil jen tři střely ze 17 a zůstal na 12 bodech. Hvězdou Pacers byl mladý rozehrávač Andrew Nembhard, jenž zaznamenal 31 bodů, 13 asistencí a také osm doskoků.

Výsledky NBA:

Atlanta - Oklahoma City 114:121, Charlotte - LA Clippers 117:119, Dallas - Phoenix 130:111, Golden State - Indiana 104:112, Houston - Philadelphia 132:123 po prodl., Memphis - Miami 101:93, Orlando - Milwaukee 102:109, Toronto - Boston 110:116.

3. Utah 26 14 12 53,8
4. Minnesota 23 11 12 47,8