Krejčí hrál při výhře basketbalistů Atlanty 18 minut, Booker táhl Phoenix 51 body

1. 12. 2022 8:19
Český basketbalista Vít Krejčí dostal zatím největší prostor v této sezoně NBA a odehrál 18 minut při výhře Atlanty v hale Orlanda 125:108.
Vít Krejčí v zápase s Orlandem
Vít Krejčí v zápase s Orlandem | Foto: Reuters

Do statistik se zapsal ale jen doskokem a asistencí, oba své střelecké pokusy za tři body minul. Hvězdou večera byl Devin Booker, který nastřílel 51 bodů a dovedl Phoenix k výhře 132:113 nad Chicagem. Jayson Tatum dal 49 bodů při výhře lídra soutěže Bostonu nad Miami 134:121.

Krejčí po přestupu do Atlanty odehrál v osmi zápasech dohromady 21 minut, ve středu k tomu přidal dalších 18 během jediného zápasu. Trenér ho poslal do hry už na začátku druhé půle společně s hlavními hvězdami týmu. Český reprezentant měl na starosti hlavně obranu a také sbíral fauly.

V poslední čtvrtině pak hrál s dalšími náhradníky a dostal se i do zakončení, ale přes dobíhajícího obránce minul. První pokus si ale sám doskočil a následně přidal asistenci. Atlanta si ve druhém poločase v klidu hlídala dvacetibodový náskok z první půle, o což se zasloužili zejména Trae Young s 30 body a 14 asistencemi a Dejounte Murray s 27.

Bookerovi stačily k překonání padesátibodové hranice tři čtvrtiny. Obranu Bulls ničil střelami ze střední vzdálenosti, celkem jich trefil 20. "Dnes jsem měl pocit, jak kdyby obroučka byla dvakrát tak větší. Vše, co jsem zvedl, šlo dovnitř," komentoval Booker svůj nejlepší výkon sezony. V pondělí dal 44 bodů a vyhoupl se už na sedmé místo tabulky střelců s průměrem 29 bodů na zápas.

Na druhé místo před Stephena Curryho z Golden State poskočil Tatum s průměrem 31,6 bodu na utkání. Na prvním místě je s náskokem dvou bodů Luka Dončič.

Tatum proti Miami trefil osm trojek a vylepšil si sezonní bodové maximum. "Už jsem párkrát dal 50 bodů a zas někdy dám. Dnes to nebylo třeba," řekl Tatum.

Milwaukee zvítězilo 109:103 nad New Yorkem a strůjcem úspěchu byl Janis Adetokunbo s 37 body, 13 doskoky a 7 asistencemi. V závěru se ale vyfauloval a musel jen z lavičky sledovat koncovku, kterou 30 sekund před koncem rozhodl trojkou Grayson Allen.

Kevin Durant 39 body dovedl Brooklyn k výhře 113:107 nad Washingtonem. Nets vyhráli potřetí za sebou, Kyrie Irving přidal 27 bodů.

Los Angeles Lakers vyhráli 129:109 nad Portlandem. LeBron James přispěl 31 body, Anthony Davis zaznamenal 27 bodů a 12 doskoků.

Výsledky NBA:

Boston - Miami 134:121, Brooklyn - Washington 113:107, Cleveland - Philadelphia 113:85, Denver - Houston 120:100, LA Lakers - Portland 128:109, Minnesota - Memphis 109:101, New Orleans - Toronto 126:108, New York - Milwaukee 103:109, Oklahoma City - San Antonio 119:111, Orlando - Atlanta 108:125 (za hosty Krejčí 1 doskok, 1 asistence), Phoenix - Chicago 132:113, Sacramento - Indiana 137:114, Utah - LA Clippers 125:112.