Kontumace. Slavia odmítá nastoupit v soutěži, v níž je dávno rozhodnuto o vítězi

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 3. 2020 15:43
Basketbalistky Slavie Praha odmítají kvůli epidemii koronaviru hrát ligu i bez diváků. Jejich dnešní zápas nadstavbové části na hřišti Žabin skončí kontumační výhrou Brňanek 20:0.
Sofia Bilíková (vpravo) ani její spoluhráčky ze Slavie k dnešnímu duelu basketbalové ligy nenastoupí a čeká je kontumační prohra
Sofia Bilíková (vpravo) ani její spoluhráčky ze Slavie k dnešnímu duelu basketbalové ligy nenastoupí a čeká je kontumační prohra | Foto: ČTK

Slávistky uvedly, že ani mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví nepovažuje klub za dostatečná.

Basketbalová federace v úterý rozhodla o pokračování soutěží za dodržení podmínky, že na zápasech bude maximálně 100 lidí. Utkání se proto mají hrát bez fanoušků.

"Podle našeho názoru ani opatření hrát utkání bez diváků nejsou dostatečnou garancí, že nedojde k ohrožení zdraví hráček, trenérů a realizačního týmu," uvedla Slavia na svém facebookovém profilu.

"Nebudeme nutit hráčky, z nichž řada studuje, aby nastupovaly k zápasům v době, kdy vláda uzavírá školy. A nebudeme - v žádném případě - podstupovat rizika žalob, vymáhání škod a rizika soudních sporů v případě, že dojde k vážnému onemocnění s případnými následky," napsali představitelé Slavie.

"Upozorňujeme, že zdraví je mnohem více než dva body z jakéhokoliv sportovního zápasu. A zejména v soutěži, v níž se nehraje o žádné prize money a o vítězi je rozhodnuto dávno před zahájením soutěže," uvedl klub s narážkou na suverénní postavení USK Praha.

Slávistky jsou v nadstavbové skupině A na čtvrtém místě o pět bodů za třetími Žabinami. "Respektujeme rozhodnutí Slavie. Budeme se připravovat na sobotní duel s Hradcem Králové a čekat, jak se situace vyvine dál," uvedl manažer brněnského klubu Radek Šír.

"V nám podobné situaci se nyní ocitlo mnoho sportovních klubů v Česku. Všichni řešíme organizační a finanční záležitosti, ale troufám si tvrdit, že rozhodující jsou pro nás pro všechny jednoznačně zdraví a životy lidí," doplnil Šír.

 

Právě se děje

Další zprávy