Šokující příběh roku 2020: sportovní svět zasáhla tragická smrt Kobeho a jeho dcery

jšk
31. 12. 2020 10:51
Sport není jen o vítězstvích a porážkách, čas od času se bohužel objeví i tragické a těžko pochopitelné zprávy. Jedna z nich přišla 26. ledna: při nehodě vrtulníku poblíž Los Angeles zahynul legendární basketbalista Kobe Bryant. Připomeňte si osudný den, který šokoval celý (nejen) sportovní svět.
Příběh roku 2020: šokující smrt hvězdy NBA Kobeho Bryanta. | Video: Asociated Press

Jednačtyřicetiletý Bryant zahynul 26. ledna při nehodě vrtulníku, který v husté mlze narazil do svahu kopce v Calabasas poblíž Los Angeles. Na palubě spolu s ním byla i Gianna, s níž měl namířeno na dívčí basketbalový turnaj, její dvě spoluhráčky, jejich rodiče, asistentka trenéra a pilot.

Příčinou smrti všech byl úder tupým předmětem. Helikoptéra v husté ranní mlze narazila do strmého srázu v rychlosti téměř 300 km za hodinu. Pětinásobný vítěz NBA s týmem Los Angeles Lakers, jenž ukončil kariéru v roce 2016, byl spolu se svou dcerou pohřben o týden později při soukromém obřadu na hřbitově v Corona del Mar.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy