Kam zmizelo těch 22 sekund? FIBA řeší vyhecovaný duel mezi Tureckem a Gruzií

5. 9. 2022 13:26
Basketbalová federace FIBA Europe zahájila vyšetřování incidentů, které poznamenaly nedělní zápas mistrovství Evropy v Tbilisi mezi domácí Gruzií a Tureckem.
Trenér Gruzie Ilias Zouros
Trenér Gruzie Ilias Zouros | Foto: Reuters

Ve čtvrté čtvrtině nastala chyba při manipulaci s časomírou, která nebyla v přerušené hře podle pravidel zastavena, a duel tak byl zkrácen o 22 sekund. Turecko nakonec prohrálo 83:88 po druhém prodloužení a po zápase podalo proti výsledku protest.

Vyhrocené utkání základní skupiny A bylo v závěrečné části přerušeno v čase 4:48 kvůli potyčce mezi tureckým hráčem Philadelphie Furkanem Korkmazem a domácím Dudou Sanadzem. Gruzie v době přerušení vedla 62:59, časomíra se ale zastavila až na 4:26.

K dalšímu incidentu došlo podle informací médií po zápase v kabinách. Asistent trenéra turecké reprezentace tvrdí, že se v zákulisí Korkmaz dostal do potyčky s trojicí Gruzínců. Turecký tým dokonce po utkání pohrozil, že z evropského šampionátu odstoupí.