Jsem mentálně silný člověk, říká Satoranský. Po nemoci už vyhlíží návrat do NBA

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 1. 2021 21:23
Basketbalista Tomáš Satoranský se po pozitivním testu na koronavirus a izolaci ve středu poprvé znovu zapojil do tréninku Chicaga.
Tomáš Satoranský v NBA
Tomáš Satoranský v NBA | Foto: ČTK

Jediný český hráč v NBA si pochvaloval, že neměl žádné příznaky a cítí se dobře. K prvnímu utkání v novém roce by měl nastoupit v pátek proti Charlotte.

Se Satoranským se vrátil do přípravy i Chandler Hutchison, který naopak symptomy nemoci covid-19 pociťoval. Listu Chicago Tribune řekl, že měl zvýšenou teplotu a zimnici.

Oba už v pondělí v civilu sledovali z lavičky zápas proti Houstonu, v minulých dnech ale trénovali pouze individuálně.

Satoranský zatím ve své druhé sezoně v Chicagu odehrál jen tři zápasy na konci minulého roku. O jedenáct utkání přišel nejprve kvůli kontaktu s nakaženým a poté kvůli vlastnímu pozitivnímu testu na koronavirus.

"Člověk si říká, co udělal špatně, vždyť jsem dodržoval všechna pravidla. Jen to ukazuje, jak nepředvídatelný tenhle virus je, člověk musí být mimořádně opatrný," řekl Satoranský na klubovém webu.

"Ale i když je člověk opatrný, když má smůlu, tak to chytne. Musel jsem se s tím prostě smířit. Myslím, že jsem mentálně silný člověk, a snažil jsem se jen odpočívat a zbavit se toho, být duchem s klukama a sledovat jejich zápasy, jak hrají a snaží se stejně, jako budu já, hned jak se jednou vrátím," řekl Satoranský.

Bulls jsou s bilancí šesti vítězství a osmi porážek na dvanáctém místě v tabulce Východní konference.

 

Právě se děje

Další zprávy