Jsem mentálně silný člověk, říká Satoranský. Po nemoci už vyhlíží návrat do NBA

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 1. 2021 21:23
Basketbalista Tomáš Satoranský se po pozitivním testu na koronavirus a izolaci ve středu poprvé znovu zapojil do tréninku Chicaga.
Tomáš Satoranský v NBA
Tomáš Satoranský v NBA | Foto: ČTK

Jediný český hráč v NBA si pochvaloval, že neměl žádné příznaky a cítí se dobře. K prvnímu utkání v novém roce by měl nastoupit v pátek proti Charlotte.

Se Satoranským se vrátil do přípravy i Chandler Hutchison, který naopak symptomy nemoci covid-19 pociťoval. Listu Chicago Tribune řekl, že měl zvýšenou teplotu a zimnici.

Oba už v pondělí v civilu sledovali z lavičky zápas proti Houstonu, v minulých dnech ale trénovali pouze individuálně.

Satoranský zatím ve své druhé sezoně v Chicagu odehrál jen tři zápasy na konci minulého roku. O jedenáct utkání přišel nejprve kvůli kontaktu s nakaženým a poté kvůli vlastnímu pozitivnímu testu na koronavirus.

"Člověk si říká, co udělal špatně, vždyť jsem dodržoval všechna pravidla. Jen to ukazuje, jak nepředvídatelný tenhle virus je, člověk musí být mimořádně opatrný," řekl Satoranský na klubovém webu.

"Ale i když je člověk opatrný, když má smůlu, tak to chytne. Musel jsem se s tím prostě smířit. Myslím, že jsem mentálně silný člověk, a snažil jsem se jen odpočívat a zbavit se toho, být duchem s klukama a sledovat jejich zápasy, jak hrají a snaží se stejně, jako budu já, hned jak se jednou vrátím," řekl Satoranský.

Bulls jsou s bilancí šesti vítězství a osmi porážek na dvanáctém místě v tabulce Východní konference.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy