Hvězdný Irving v Bostonu vykuřoval halu. Jen jsem očišťoval energii, vysvětlil

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 12. 2020 11:45
Basketbalista Kyrie Irving zaujal indiánským rituálem při návratu do haly Bostonu, kde se představil v pátečním přípravném utkání před novou sezonou NBA poprvé od loňského odchodu do Brooklynu.
Irving Boston | Video: www.youtube.com

Rodák z Melbourne obešel hřiště slavné Boston Garden se zapáleným vykuřovadlem.

"Jen jsem očišťoval energii," řekl osmadvacetiletý rozehrávač po zápase, v němž přispěl 17 body k vítězství Brooklynu 113:89. "Přijet sem není problém. Basketbal je ta snazší část, jde o věci okolo," uvedl Irving ke svému návratu do dobře známých míst. V Bostonu strávil olympijský vítěz a mistr světa dvě sezony.

Jeho matka Elisabeth byla příslušnicí kmene Siouxů, který Irvinga předloni přijal do svých řad.

Brooklyn je jeho třetím působištěm v NBA. Úvodních šest sezon strávil v Clevelandu, s nímž získal v roce 2016 mistrovský titul. Šestkrát si zahrál v Utkání hvězd.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy