Hvězdný Irving v Bostonu vykuřoval halu. Jen jsem očišťoval energii, vysvětlil

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 12. 2020 11:45
Basketbalista Kyrie Irving zaujal indiánským rituálem při návratu do haly Bostonu, kde se představil v pátečním přípravném utkání před novou sezonou NBA poprvé od loňského odchodu do Brooklynu.
Irving Boston | Video: www.youtube.com

Rodák z Melbourne obešel hřiště slavné Boston Garden se zapáleným vykuřovadlem.

"Jen jsem očišťoval energii," řekl osmadvacetiletý rozehrávač po zápase, v němž přispěl 17 body k vítězství Brooklynu 113:89. "Přijet sem není problém. Basketbal je ta snazší část, jde o věci okolo," uvedl Irving ke svému návratu do dobře známých míst. V Bostonu strávil olympijský vítěz a mistr světa dvě sezony.

Jeho matka Elisabeth byla příslušnicí kmene Siouxů, který Irvinga předloni přijal do svých řad.

Brooklyn je jeho třetím působištěm v NBA. Úvodních šest sezon strávil v Clevelandu, s nímž získal v roce 2016 mistrovský titul. Šestkrát si zahrál v Utkání hvězd.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy