Greenovi po neproměněné trojce ve finále NBA hrozili smrtí

ČTK ČTK
12. 10. 2020 13:04
Rozehrávač Los Angeles Lakers Danny Green a jeho snoubenka obdrželi v závěru finálové série play off NBA výhrůžky smrtí.
Danny Green (Los Angeles Lakers)
Danny Green (Los Angeles Lakers) | Foto: Reuters

Po pátém utkání s basketbalisty Miami, v němž Green v koncovce neproměnil tříbodovou střelu a jeho tým prohrál, se hrozby objevily na sociálních sítích. Lakers se povedlo finále ukončit v neděli a získali 17. titul, jímž vyrovnali rekord Bostonu.

Třiatřicetiletý Green se dozvěděl o výhrůžkách od své partnerky Blair Bashenové. Velkou hlavu si z nich nedělal. "Koneckonců je to jenom basketbalový zápas. Dostávají ze sebe emoce a potřebují někoho, na koho svalí vinu. Já byl u poslední akce, takže jsem byl snadný terč," uvedl před šestým zápasem, v němž Lakers v neděli zdolali Miami po jednoznačném průběhu 106:93.

Green přispěl k rozhodující výhře jedenácti body. Vzkazy na sociálních sítích ho nerozhodily. "Neobtěžovalo mě to, bylo mi to jedno, prostě jsem to ignoroval. Názory těch lidí mě nezajímají. Záleží mi jen na lidech z týmu. Pro mě je důležité, aby mi věřili oni a já jim," prohlásil čerstvý trojnásobný vítěz NBA.

Tituly dokázal vybojovat se třemi různými kluby, což se povedlo jen čtyřem hráčům v historii soutěže. S Greenem to nyní dokázal hvězdný LeBron James, v minulosti to byli Robert Horry a John Salley. Green vyhrál NBA v roce 2014 se San Antoniem a loni s Torontem.

Moje místo: Michaela Hrubá | Video: Red Bull
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy