Fanoušek urážel hvězdu NBA, aby dostal zmrzlinu. Hráč si pro něj došel na tribunu

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 12. 2019 8:54
Po incidentu s hráčem soupeře dostali dva fanoušci basketbalistů Philadelphie 76ers roční zákaz vstupu do haly Wells Fargo Center
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Oba se dopustili vulgarit a použili obscénní gesta směrem k washingtonskému rozehrávači Isaiahu Thomasovi v sobotním utkání NBA. Ten si s mladíky šel promluvit do hlediště, za což obdržel dvouzápasový distanc.

Mluvčí Philadelphie televizní stanici ESPN řekl, že oba příznivci se k nevhodnému chování přiznali. Svým jednáním porušili provozní řád haly, proto jim byly zrušeny permanentky. NBA zavedla před touto sezonou nulovou toleranci pro urážlivé a nenávistné chování diváků. Důvodem bylo několik podobných případů z minulého ročníku.

Thomas zápas, v kterém Philadelphia zvítězila 125:108, nedohrál. Byl vyloučen poté, co během oddechového času ve čtvrté čtvrtině zamířil do hlediště k oběma divákům, aby si s nimi promluvil. Po utkání uvedl, že byl během zápasu terčem jejich obscénních gest a pokřiků.

"Když jsem netrefil trestný hod a pak jsem proměnil druhý, jeden z těch fanoušků na mě ukázal oba prostředníčky a třikrát na mě zakřičel 'Jdi do pr…, sr… Tak jsem za ním během oddechového času zašel, abych si s ním promluvil. Odpověděl mi, pardon, chtěl jsem jenom zmrzlinu," popsal Thomas incident novinářům. V rámci marketingové akce dostávají fanoušci Philadelphie zadarmo zmrzlinu, pokud hostující hráč mine oba trestné hody.

Za to, že šel na tribunu, inkasoval Thomas od vedení NBA dvouzápasový distanc bez mzdy. "Blbost," komentoval to v kratičkém tweetu dvojnásobný účastník Utkání hvězd.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu prošel do další fáze, Johnson odvrátil vzpouru vládních poslanců

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu, kvůli němuž se dostal Londýn do roztržky s EU, se posunul do další fáze projednávání v britském parlamentu. Kabinet premiéra Borise Johnsona odvrátil hrozící vzpouru některých vládních poslanců příslibem, že vláda nebude moci některá ustanovení zákona použít, dokud k tomu nedá souhlas Dolní sněmovna, napsal server BBC.

Zákon má umožnit volný pohyb zboží a služeb mezi Anglií, Walesem, Skotskem a Severním Irskem, až Spojené království 1. ledna opustí jednotný trh EU a celní unii, a to za předpokladu, že selžou jednání s EU o tom, jak zabránit postavení hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem, píše BBC. Britský návrh by však v některých bodech podrýval smlouvu o vystoupení Británie z EU a byl by tak porušením mezinárodního práva.

Vláda tvrdí, že je zákon bezpečnostní pojistkou pro případ, že by EU vykládala "rozvodovou" dohodu "extrémním a nerozumným způsobem", kritici však varují, že by norma mohla poškodit mezinárodní postavení Spojeného království.

Proti návrhu se staví opoziční labouristé a vyslovili se proti němu i někteří poslanci vládních konzervativců. Johnsonovi se však podařilo dnešním ústupkem vzpouru ve vlastní straně prozatím zažehnat.

Poslanci se budou návrhem zabývat naposledy příští týden, norma následně zamíří do Sněmovny lordů, kde však Johnsonova strana nemá většinu. Řada členů horní komory přitom již dříve vyjádřila vůči návrhu nelibost. Obě komory by se tak mohly o finální podobu normy střetnout, domnívá se agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Le Monde: Putin řekl Macronovi, že novičok si kritik Kremlu Navalnyj mohl vzít sám

Ruský prezident Vladimir Putin při telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem nadhodil hypotézu, že si kritik Kremlu Alexej Navalnyj sám mohl vzít jed ze skupiny novičok. Píše to dnes francouzský deník Le Monde, který se odkazuje na své vlastní zdroje.

Putin v rozhovoru, který se uskutečnil z iniciativy francouzské strany již 14. září, ale o němž jak Kreml, tak Elysejský palác dosud podle listu podaly neúplné informace, řekl, že Navalnyj mohl z blíže nespecifikovaného důvodu sám novičok pozřít. Dále podle listu sdělil, že složení tohoto jedu není tak komplexní, jak se dříve udávalo, i když ani není prokázáno, že zrovna novičok byl k otravě Navalného použit.

Otravu nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok však potvrdily laboratoře v Německu a v den rozhovoru také nezávisle na německém vyšetřování odborná pracoviště ve Francii a Švédsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy