Fanoušek urážel hvězdu NBA, aby dostal zmrzlinu. Hráč si pro něj došel na tribunu

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 12. 2019 8:54
Po incidentu s hráčem soupeře dostali dva fanoušci basketbalistů Philadelphie 76ers roční zákaz vstupu do haly Wells Fargo Center
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Oba se dopustili vulgarit a použili obscénní gesta směrem k washingtonskému rozehrávači Isaiahu Thomasovi v sobotním utkání NBA. Ten si s mladíky šel promluvit do hlediště, za což obdržel dvouzápasový distanc.

Mluvčí Philadelphie televizní stanici ESPN řekl, že oba příznivci se k nevhodnému chování přiznali. Svým jednáním porušili provozní řád haly, proto jim byly zrušeny permanentky. NBA zavedla před touto sezonou nulovou toleranci pro urážlivé a nenávistné chování diváků. Důvodem bylo několik podobných případů z minulého ročníku.

Thomas zápas, v kterém Philadelphia zvítězila 125:108, nedohrál. Byl vyloučen poté, co během oddechového času ve čtvrté čtvrtině zamířil do hlediště k oběma divákům, aby si s nimi promluvil. Po utkání uvedl, že byl během zápasu terčem jejich obscénních gest a pokřiků.

"Když jsem netrefil trestný hod a pak jsem proměnil druhý, jeden z těch fanoušků na mě ukázal oba prostředníčky a třikrát na mě zakřičel 'Jdi do pr…, sr… Tak jsem za ním během oddechového času zašel, abych si s ním promluvil. Odpověděl mi, pardon, chtěl jsem jenom zmrzlinu," popsal Thomas incident novinářům. V rámci marketingové akce dostávají fanoušci Philadelphie zadarmo zmrzlinu, pokud hostující hráč mine oba trestné hody.

Za to, že šel na tribunu, inkasoval Thomas od vedení NBA dvouzápasový distanc bez mzdy. "Blbost," komentoval to v kratičkém tweetu dvojnásobný účastník Utkání hvězd.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy