Chicago vyhrálo i díky trojkovému rekordu, přispěl i Satoranský

11. 2. 2021 7:40
Basketbalisté mistrovských Los Angeles Lakers vyhráli v NBA nad Oklahomou 114:113 až po prodloužení, které trojkou zařídil LeBron James.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Lakers se tak šestou výhrou v řadě přiblížili lídrovi soutěže Utahu, když mají shodně výher, ale o zápas více. Uspělo také Chicago, které i díky klubovému rekordu 25 trojek přehrálo New Orleans 129:116. Český reprezentant Tomáš Satoranský k tomu přispěl třemi body, dvěma doskoky a osmi asistencemi.

Lakers se proti Oklahomě dlouho nedařilo a ve druhé čtvrtině prohrávali už o 20 bodů. Ztrátu smazali až v posledních pěti minutách pod taktovkou LeBrona Jamese. Jenže 49 vteřin před koncem proměnil koš s faulem Dort a Oklahoma City šla znovu do vedení, které pak potvrdila ještě trestnými hody. Míč si však vzal James a trojkou zařídil pro Lakers prodloužení.

V něm se oba celky přetahovaly, klíčová byla trojka Wesleyho Matthewse 42 vteřin před koncem po Jamesově přihrávce. Thunder pak už jen dvoubodovým košem snížili.

Chicago předvedlo proti New Orleans povedený ofenzivní výkon podtržený 36 asistencemi. Výsledkem byly volné střely a klubový rekord 25 trojek. Devět z nich dal Zach LaVine, se 46 body nejlepší střelec dne. Jen o jednu méně přidal Coby White, autor 30 bodů. Stali se tak prvním duem v historii s alespoň osmi trojkami za zápas.

"Když se dostanete do ráže, tak je vše snazší. Pak je jen třeba střílet a střílet. Kéž by tomu tak bylo každý zápas, ale to samozřejmě nejde," řekl LaVine. "Jejich pohyb s míčem byl neuvěřitelný. Jejich útok byl skvělý a navíc všechno trefovali," ocenil soupeře Zion Williamson, který táhl Pelicans 29 body.

Jednu trojku přidal i Satoranský, který během 19 minut na hřišti především tvořil hru. A opět patřil k nejlepším hráčům svého týmu v hodnocení plus minus, když při jeho pobytu na hřišti Bulls přehráli soupeře o 17 bodů.

Milwaukee nestačilo ani 47 bodů Janise Adetokunba a prohráli 124:125 s Phoenixem. Suns táhl Devin Booker, který pět ze svých 30 bodů dal v závěrečných třech minutách a šlo o poslední body jeho týmu.

Těsnou výhru si připsal také Dallas, který v poslední čtvrtině otočil až třináctibodové vedení Atlanty a nakonec zvítězil 118:117. I díky dalšímu triple doublu Luky Dončiče. Slovinský basketbalista posbíral 28 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí. Atlanta si však stěžovala na to, že při poslední akci byl faulován Trae Young a nemohl se dostat k míči na poslední střelu. Tu vyslal Danilo Gallinari a netrefil se. "Ta akce byla namalovaná pro mě. Já bych rozhodně neutíkal pryč a nepadal na zem jen tak. Šel bych si pro míč a snažil se zápas vyhrát, ale nemohl jsem," řekl Young, který spadl po kontaktu s probíhajícím pivotem soupeře.

Los Angeles Clippers zdolali Minnesotu 119:112 i díky sezonnímu maximu Kawhiho Leonarda, jenž dal 36 bodů. O bod méně nastřílel Kyrie Irving, který dovedl Brooklyn k výhře 104:94 nad Indianou.

Výsledky NBA

Brooklyn - Indiana 104:94, Chicago - New Orleans 129:116 (za domácí Satoranský 3 body, 8 asistencí, 2 doskoky), Dallas - Atlanta 118:117, Denver - Cleveland 133:95, LA Lakers - Oklahoma City 114:113 po prodl., Memphis - Charlotte 130:114, Minnesota - LA Clippers 112:119, Phoenix - Milwaukee 125:124, Washington - Toronto 115:137.