Chicago podlehlo o dva body Oklahomě, Satoranský zaznamenal 10 bodů

26. 2. 2020 8:11
Basketbalisté Chicaga v NBA nenavázali na pondělní výhru nad Washingtonem a ve své hale United Center podlehli Oklahoma City těsně 122:124.
Chicago vs. Oklahoma: Tomáš Satoranský a Steven Adams
Chicago vs. Oklahoma: Tomáš Satoranský a Steven Adams | Foto: Reuters

Tomáš Satoranský znovu nastoupil na křídle a za necelých 33 minut si připsal 10 bodů, když proměnil čtyři z 10 střel. Zaznamenal rovněž sedm asistencí a pět doskoků, ale také pět ztrát či 17 minusových bodů, nejvíc z týmu. Nejlepším střelcem zápasu byl Zach LaVine s 41 body, vítěze táhl s 24 body včetně pěti trojek Ital Danilo Gallinari.

Bulls neuspěli podeváté z posledních deseti utkání. S Oklahomou prohrávali už o 24 bodů, skvělá třetí čtvrtina (38:19) je nicméně dostala zpět do hry. V poslední části ještě dvě minuty před koncem vedli o bod, závěr však patřil Thunder. Nic na tom nezměnily ani dvě trojky LaVinea - třetí tříbodovou střelu, v poslední sekundě, minul.

Celkem hvězda Chicaga proměnila 19 z 35 střel a alespoň 40 bodů si připsala už pošesté v sezoně. LaVineovi sekundoval mladík Coby White, jenž potvrdil výbornou střeleckou formu a po 33 bodech proti Phoenixu a Washingtonu si vylepšil svůj rekord na 35 bodů. Trefil sedm z 13 trojek.

Kromě toho se White stal prvním nováčkem od roku 1982, který nastřádal třikrát po sobě coby náhradník alespoň 30 bodů. "Všechna tvrdá práce se mi konečně vyplácí," řekl po utkání sedmý hráč loňského draftu.

Na druhé straně se kromě Gallinariho výrazněji prosadili Němec Denis Schröder s 21 body a Shai Gilgeous-Alexander s 21 body a 11 doskoky. Thunder, jedno z překvapení soutěže a šestý celek Západní konference, uspěli venku už podeváté v řadě, čímž stanovili nový klubový rekord.

Zraněními zdecimované Chicago, kterému chyběli Lauri Markkanen, Otto Porter, Wendell Carter Jr., Denzel Valentine, Kris Dunn, Chandler Hutchinson a Luke Kornet, je ve Východní konferenci desáté. Na pozice zaručující play off ztrácí šest utkání. V sobotu si může bilanci 20-39 vylepšit v New Yorku.

Atraktivní souboj LeBrona Jamese se Zionem Williamsonem v utkání Los Angeles Lakers - New Orleans dopadl lépe pro domácí, kteří zvítězili 118:109. Ke 44. výhře je dovedl LeBron James, jenž k sezonnímu maximu 40 bodů přidal také osm doskoků a šest asistencí. Anthony Davis nastřádal 21 bodů a 14 doskoků.

"Ve třetí čtvrtině jsme se trápili, v poslední jsme se ale znovu dostali do tempa. Osobně jsem se snažil zůstat u věcí, které obvykle vycházejí," uvedl James, jenž trefil i pět trojek. Za Pelicans nastřílel 34 bodů Brandon Ingram, 29 body a šesti doskoky mu sekundoval Williamson.

V repríze loňského finále uspělo Milwaukee, které zvítězilo v Torontu 108:97. Nejlepší celek ligy, který vylepšil svou bilanci už na 50-8, rozhodl zápas ve třetí části (34:19). Táhli ho Khris Middleton s 22 body a Janis Adetokunbo, jenž nasbíral 19 bodů, 19 doskoků a osm asistencí.

Na straně domácích, kteří se nemohli spolehnout na Marca Gasola či Normana Powella, zaznamenal 22 bodů a šest doskoků Pascal Siakam. Raptors prohráli teprve podruhé z posledních 19 zápasů, přičemž na domácí palubovce neuspěli poprvé od 13. ledna.

Třetí tým Východní konference Boston zvítězil v Portlandu 118:106. Zazářil mladík Jayson Tatum s 36 body včetně osmi trojek, 24 bodů dal Jaylen Brown. Domácí, jimž kvůli bolavému tříslu potřetí v řadě chyběl Damian Lillard, vedl C.J. McCollum s 28 body a 10 asistencemi.

Výsledky NBA:

Chicago - Oklahoma City 122:124 (za domácí Satoranský 10 bodů, 5 doskoků, 7 asistencí), Denver - Detroit 115:98, Golden State - Sacramento 94:112, Indiana - Charlotte 119:80, LA Lakers - New Orleans 118:109, Portland - Boston 106:118, Toronto - Milwaukee 97:108.