Chicago mocně finišuje, čas se ale krátí. Satoranský přispěl k výhře šesti body

10. 5. 2021 7:55
Basketbalisté Chicaga ještě nevzdávají boj o předkolo play off NBA, v Detroitu vyhráli 108:96 a připsali si třetí vítězství v řadě za sebou.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Český reprezentant Tomáš Satoranský k tomu za 21 minut na hřišti přispěl šesti body, sedmi asistencemi a třemi doskoky.

Bulls však nadále na jedenácté příčce ztrácejí dvě výhry na desátou Indianu a do konce základní části sehrají už jen čtyři zápasy.

Chicago proti poslednímu týmu Východní konference od začátku potvrzovalo roli favorita a před poločasem vedlo už o 21 bodů. Starali se o to zejména Zach LaVine s 30 body a Nikola Vučevič s 29 body a 16 doskoky. Coby White přidal 21 bodů.

"Víme, jaká je před námi výzva. Každý zápas je teď pro nás boj o to, aby pro nás sezona brzy neskončila. Pokud budeme nadále hrát takhle, máme šanci," řekl LaVine.

"Naše obrana byla velmi dobrá. Jsme rozhodně lepší tým, než jsme byli na začátku sezony. Jen bych si přál, aby ten posun netrval tak dlouho," uvedl kouč Billy Donovan.

Satoranský měl velmi dobrý vstup do zápasu, když na konci první čtvrtiny rychle nasbíral čtyři asistence a koš s faulem a přispěl k tomu, že Chicagu uteklo z 20:16 na 37:19. Pak ještě ve třetí čtvrtině přidal trojku a další asistence.

Důležité vítězství si připsali také obhájci titulu Los Angeles Lakers, kteří zvítězili doma nad Phoenixem 123:110 a drží se v boji o šestou pozici znamenající přímý postup do play off. Při absenci LeBrona Jamese táhl tým Anthony Davis 42 body a 12 doskoky. Na sedmé příčce Lakers ztrácejí jedinou výhru na šestý Portland.

Šestou příčku si na Východě udrželo Miami výhrou 130:124 v přímém souboji se sedmým Bostonem. Jimmy Butler k tomu přispěl 26 body, 8 doskoky a 11 asistencemi.

V boji o předkolo playoff na Západě se stále drží i New Orleans, které vydřelo vítězství 112:110 nad Charlotte. Pelicans přitom chyběly hlavní hvězdy Brandon Ingram, Zion Williamson a Steven Adams. Předvedli však týmový výkon, jemuž vládl s 24 body a 11 asistencemi Eric Bledsoe. Charlotte nepomohlo ani 43 bodů Terryho Roziera, který se stal střelcem večera.

Dallas zvítězil 124:97 nad Clevelandem, přestože už na začátku druhé půle přišel o Luku Dončiče. Slovinská hvězda se v souboji pod košem ohnala po Collinu Sextonovi a zasáhla ho do rozkroku. Sudí Dončiče po kontrole u videa rovnou vyloučili ze zápasu.

"Věděl jsem, že jsem ho zasáhl, ale nevěděl jsem kam, dokud jsem se nepodíval na záznam. Nebylo to ode mě úmyslné. Jen jsem bojovali pod košem o doskok," řekl Dončič.

"Nebylo to nic hrozného. Opravdu jsme jen bojovali o pozici pod košem. Já si o něj opřel ruku a to se mi ji často snaží soupeři srazit dolů, jako to udělal Dončič. Jen mě při tom špatně trefil," prohlásil Sexton.

Výsledky NBA:

Detroit - Chicago 96:108 (za hosty Satoranský 6 bodů, 7 asistencí, 3 doskoky), Boston - Miami 124:130, Charlotte - New Orleans 110:112, Cleveland - Dallas 97:124, LA Clippers - New York 100:106, LA Lakers - Phoenix 123:110, Orlando - Minnesota 96:128, Sacramento - Oklahoma City 126:98.

3. Portland 68 39 29 57,4
4. Minnesota 68 21 47 30,9