Bizarní incident v NBA. Fanoušek se dotýkal matky hvězdného Paula, ten zápas nedohrál

9. 5. 2022 8:56
Ne, tohle nebyl pro basketbalistu Chrise Paula vydařený večer. Hvězdu Phoenixu rozhodil v utkání play off proti Dallasu fanoušek, který se v hledišti dotýkal jeho matky i přítelkyně.

Ochranka mladého fanouška vyvedla, rozlícený Paul na něj předtím řval "Uvidíme se později." Za vyhrožování mu od soutěže hrozí trest.

"Chceme trestat hráče za to, že něco řeknou fanouškům, ale fanoušci mohou sahat na naše rodinné příslušníky… Na to vám seru," napsal po utkání na sociální sítě Paul, bývalý prezident hráčské asociace NBA.

Incident sledovaly i jeho děti, podle basketbalisty se jeho rodina necítila v hledišti bezpečně.

Rozhozený lídr Phoenixu měl při utkání potíže s osobními chybami, kvůli tomu odehrál jen 23 minut, za které stihl pět bodů, pět doskoků a sedm asistencí, a už ve třetí minutě čtvrté čtvrtiny se vyfauloval.

Dallas nepohody největší hvězdy protivníka využil, zvítězil 111:101 a srovnal sérii s nejlepším celkem základní části soutěže na 2:2.

Suns si tak druhou porážkou za sebou připomněli loňské finále, kdy proti Milwaukee také vyhráli dva úvodní zápasy, pak ale prohráli čtyři v řadě a o vytoužený titul přišli.

"Loni jsme se dobře poučili. Šli jsme do šestého utkání s Lakers, Clippers, Bucks a letos s New Orleans, takže víme, že série je stále otevřená," řekl Devin Booker, jenž držel prapor poraženého celku s 35 body. Sekundovali mu Jae Crowder s 15 body a mladý pivot Deandre Ayton se 14 body a 11 doskoky.

Vítězným Mavericks nakonec ani nevadilo, že Luka Dončič trefil jedinou trojku z 10 pokusů a celkem devět z 25 střel. Nasbíral totiž 26 bodů, 11 finálních pasů a devět doskočených míčů. Vedle toho zazářil Dorian Finney-Smith, jenž zaznamenal osm trojek a 24 bodů, svá kariérní maxima v play off.

"Když jsem měl na kontě pět trojek, Luka se ke mně naklonil a řekl mi, že jich ještě pár přibude. Když vám tohle Dončič řekne, chápete, že to tak opravdu skončí," řekl Finney-Smith, který zaostal o jednu trojku za klubovým rekordem v play off, který drží s devíti trefami Jason Terry z vítězného roku 2011.

Mavs si k vítězství pomohli 20 trojkami ze 44 pokusů, Suns jich proměnili jen devět. Domácí přinutili hosty k 17 ztrátám, a tak přežili i jejich převahu pod košem (50:32).

Vyrovnat sérii se podařilo také Philadelphii, jež ve čtvrtém duelu porazila favorizované Miami 116:108. Při výhře nad jedničkou Východní konference Miami zazářil James Harden 31 body. Šestnáct bodů včetně čtyř trojek nastřílel v poslední čtvrtině, přidal i devět asistencí a sedm doskoků. Joel Embiid, zotavující se po zranění očnice, přidal 24 bodů a 11 doskočených míčů.

"Nemyslím si, že jsme hráli náš nejlepší basket," uvedl Embiid, jenž úvodní dvě utkání série vynechal právě kvůli zranění v obličeji a otřesu mozku. Hvězdám Sixers sekundoval Tyrese Maxey s 18 body, tým navíc udržel soupeře na sedmi proměněných trojkách z 35 pokusů. Tobias Harris nastřílel 13 bodů.

Heat nepomohlo ani 40 bodů Jimmyho Butlera. Ten si v play off připsal alespoň 40 bodů už počtvrté a v klubové historii v tomto ohledu předstihl LeBrona Jamese. Bam Adebayo nasbíral 21 bodů, Victor Oladipo 15 a Tyler Herro nastřádal 11 bodů a 10 doskočených míčů.

"Měli jsme k dispozici dobré pozice. Jen jsme je neproměňovali," posteskl si kouč Erik Spoelstra. Opět se trápil zkušený Kyle Lowry, jenž v tomto play off netrefil 17 z posledních 20 trojkových střel. Teď zůstal na šesti bodech a sedmi nahrávkách, poté co trefil jen tři střely z 10 a žádnou trojku z šesti.

Páté duely obou sérií se hrají v úterý v Miami a Phoenixu.