Až tě uvidím, plivnu ti do tváře, urážel hvězdný basketbalista Durant slavného herce

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 4. 2021 11:15
Hvězdný basketbalista Brooklynu Kevin Durant dostal pokutu v přepočtu přes milion korun za nevybíravé urážky známého amerického herce a komika Michaela Rapaporta. Urážel jej v twitterových zprávách, které Rapaport zveřejnil.
Kevin Durant, reprezentace USA, basketbal, RIo 2016
Kevin Durant, reprezentace USA, basketbal, RIo 2016 | Foto: ČTK

Výměny zpráv na Twitteru mezi Durantem a Rapaportem trvaly několik měsíců. "Situace se už ale úplně vymkla, mrzí mě, že se to dostalo tak daleko," uveřejnil Rapaport v krátkém videu.

S Durantem se zná delší dobu. "Potkal jsem ho jako fanoušek a bylo to skvělé. Od té doby jsme se neviděli, ale byl fajn. Nepovažuju ho však za kamaráda, to, jak se ke mně choval, nebylo zrovna přátelské," řekl Rapaport.

"Neškádlím se s kamarády tak, že bych jim napsal: 'až tě potkám, plivnu ti do tváře.' Není to pokec v šatně. To je podle mě za hranou, ty výhrůžky se opakovaly znovu a znovu. Trvalo to měsíce, až mi došla trpělivost," popsal vývoj celé kauzy herec známý například ze seriálů Útěk z vězení, Teorie velkého třesku nebo Přátelé.

Jakmile výměna mezi basketbalistou a hercem vyplula na povrch, Durant se veřejně omluvil. "Omlouvám se lidem, kteří viděli, co jsem napsal. Tohle ode mě neočekávají. Snad to budu moct hodit za hlavu a vrátit se na hřiště," řekl dvojnásobný vítěz NBA.

Ve zveřejněné vzájemné výměně názorů v soukromých zprávách na sociálních sítích Durant nevybíravě uráží Rapaporta, naváží se do jeho rodiny a snaží se si s ním domluvit schůzku, aby mu "to mohl říct osobně". 

Kvůli zranění stehna zmeškal Durant posledních 21 zápasů Brooklynu. Od vedení NBA dostal pokutu 50 000 dolarů (1,1 milionu korun) za nevhodné vyjadřování. Ve vzkazech Rapaportovi užil i homofobní nadávky. "Život vás pořád učí, musím se vypořádat s důsledky," uzavřel herec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy