Až tě uvidím, plivnu ti do tváře, urážel hvězdný basketbalista Durant slavného herce

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 4. 2021 11:15
Hvězdný basketbalista Brooklynu Kevin Durant dostal pokutu v přepočtu přes milion korun za nevybíravé urážky známého amerického herce a komika Michaela Rapaporta. Urážel jej v twitterových zprávách, které Rapaport zveřejnil.
Kevin Durant, reprezentace USA, basketbal, RIo 2016
Kevin Durant, reprezentace USA, basketbal, RIo 2016 | Foto: ČTK

Výměny zpráv na Twitteru mezi Durantem a Rapaportem trvaly několik měsíců. "Situace se už ale úplně vymkla, mrzí mě, že se to dostalo tak daleko," uveřejnil Rapaport v krátkém videu.

S Durantem se zná delší dobu. "Potkal jsem ho jako fanoušek a bylo to skvělé. Od té doby jsme se neviděli, ale byl fajn. Nepovažuju ho však za kamaráda, to, jak se ke mně choval, nebylo zrovna přátelské," řekl Rapaport.

"Neškádlím se s kamarády tak, že bych jim napsal: 'až tě potkám, plivnu ti do tváře.' Není to pokec v šatně. To je podle mě za hranou, ty výhrůžky se opakovaly znovu a znovu. Trvalo to měsíce, až mi došla trpělivost," popsal vývoj celé kauzy herec známý například ze seriálů Útěk z vězení, Teorie velkého třesku nebo Přátelé.

Jakmile výměna mezi basketbalistou a hercem vyplula na povrch, Durant se veřejně omluvil. "Omlouvám se lidem, kteří viděli, co jsem napsal. Tohle ode mě neočekávají. Snad to budu moct hodit za hlavu a vrátit se na hřiště," řekl dvojnásobný vítěz NBA.

Ve zveřejněné vzájemné výměně názorů v soukromých zprávách na sociálních sítích Durant nevybíravě uráží Rapaporta, naváží se do jeho rodiny a snaží se si s ním domluvit schůzku, aby mu "to mohl říct osobně". 

Kvůli zranění stehna zmeškal Durant posledních 21 zápasů Brooklynu. Od vedení NBA dostal pokutu 50 000 dolarů (1,1 milionu korun) za nevhodné vyjadřování. Ve vzkazech Rapaportovi užil i homofobní nadávky. "Život vás pořád učí, musím se vypořádat s důsledky," uzavřel herec.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy