Baseballová Kotlářka slaví historický double. Po titulu získala i pohár

Jan Jabrocký
28. 9. 2015 19:34
O prodlouženém víkendu se v baseballovém areálu v Chocni sehrálo Final Four českého baseballového poháru. Do něj se probojovali celky Eagles Praha, Technika Brno, Draci Brno a čerstvý mistr Kotlářka Praha. Kotlářka nakonec přehrála všechny své soupeře a poprvé ve své historii získala také baseballový pohár a velmi ceněné double.
Kotlářka získala double.
Kotlářka získala double. | Foto: Zlata Vostrá

Praha – O prodlouženém víkendu se v baseballovém areálu v Chocni sehrálo Final Four českého baseballového poháru. Do něj se probojovali celky Eagles Praha, Technika Brno, Draci Brno a čerstvý mistr Kotlářka Praha. Šampioni nakonec přehráli všechny své soupeře a poprvé ve své historii získali také baseballový pohár a velmi ceněné double.

Před turnajem se předpokládalo, že největším soupeřem pražského celku bude jejich finálový soupeř z extraligy. Jenže Draci přijeli do Chocně v hodně oslabené sestavě a nakonec se nedokázali probojovat ani do finále a dokázali porazit pouze pražské Eagles. Stopku jim vystavil jejich městský soupeř z Kraví Hory, který je v semifinálovém utkání zdolal 5:4.

Marodka Draků se projevila

"My jsme přijeli do Chocně bez šestice hráčů, což se nakonec ukázalo na výsledku," hledal přičinu neúspěchu trenér Draků Hynek Čapka. "Na konci sezony se potýkáme s docela velkou marodkou. V prvním zápase jsem dokonce na pálku musel postavit dva nadhazovače, kteří běžně nepálí."

Technika při cestě do finále nejdříve podlehla Kotlářce, ale pak dokázala zdolat Eagles a také Draky. Jejich jízdu nakonec zastavil až čerstvý extraligový mistr z Prahy. Navzdory finálové prohře nevidí Martin Střítecký vystoupení Techniky negativně.

"Finále bylo dlouho vyrovnané, ale nám se bohužel ve třetí směně zranil nadhazovač Hussey. Také střídající nadhazovač Vojta Papež si přivodil zranění ramene a nemohl podat stoprocentní výkon. Soupeř měl silnou nadhazovací enklávu a naši pálkaři již byli po třech utkáních hodně unavení a nestačili jsme na ně. Kotlářka vyhrála zaslouženě," řekl.

A poté dodal: "V prvním zápase jsme na kopec postavili mladého sedmnáctiletého nadhazovače Radka Buriana, který předvedl solídní výkon a pokud se bude zlepšovat, tak jej již v příští sezoně nasadíme i do extraligových zápasů."

Šampioni vyhráli suverénně

Kotlářka prošla celým Final Four bez zaváhání, když dvakrát porazila Techniku a jednou také Draky. Obrovskou sílu ukázala na pálce, když v každém zápase svému soupeři nadělila dvouciferný počet doběhů.

Ve finále navíc o své výhře rozhodla rozdílem skóre již po sedmi směnách a její hráči se po týdnu mohli radovat z další trofeje. Kotlářka se po Dracích Brno stala teprve druhým týmem české baseballové historie, který dokázal získat double.

"My jsme pokračovali ve skvělých výkonech jaké jsme předváděli v celé sezoně," hodnotil Final Four Ondřej Chocholatý, trenér vítězného týmu. "Měli jsme kompletní tým, akorát na finále jsme neměli k dispozici Mitchella Nilssona, který odletěl domů. Turnaj nakonec nebyl až tak těžký, jak jsme čekali. Hráli jsme uvolněně, hlavní cíl jsme splnili minulý týden a tato výhra je taková pověstná třešnička na dortu."

Zápasy Final Four:

Draci Brno – Eagle Praha 7:5
Kotlářka Praha – Technika Brno 14:8
Technika Brno – Eagle Praha 18:8
Draci Brno – Kotlářka Praha 6:11
Draci Brno – Technika Brno 4:5

Finále: Kotlářka Praha – Technika Brno 12:2

 

Právě se děje

před 46 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 1 hodinou

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy