Baseballisté Kotlářky mají první extraligový titul

ČTK ČTK
20. 9. 2015 17:25
Baseballisté Kotlářky Praha získali poprvé v historii extraligový titul. V rozhodujícím pátém zápase porazili Draky Brno 3:1 a celou sérii vyhráli 3:2. O vítězství Kotlářky, která ovládla suverénně poslední dva zápasy, rozhodli nadhazovači. Sobotní čtvrtý duel dotáhl k vítězství 3:0 Marek Minařík, který nedovolil Brňanům uhrát ani bod. Dnes na nadhazovačském kopci dominoval Jan Novák.
Baseballisté Kotlářky vyhráli ligu
Baseballisté Kotlářky vyhráli ligu | Foto: Zlata Vostrá

Brno - Baseballisté Kotlářky Praha získali poprvé v historii extraligový titul. V rozhodujícím pátém zápase porazili Draky Brno 3:1 a celou sérii vyhráli 3:2. Devatenáctinásobní mistři Draci klopýtli ve finále teprve podruhé od roku 1995, před čtyřmi lety jim titul sebral městský rival Technika Brno.

O vítězství Kotlářky, která ovládla suverénně poslední dva zápasy, rozhodli nadhazovači. Sobotní čtvrtý duel dotáhl k vítězství 3:0 Marek Minařík, který nedovolil Brňanům uhrát ani bod. Dnes na nadhazovačském kopci dominoval Jan Novák.

"K úspěchu nám pomohli hráči, kteří působí v zahraničních soutěžích. Byla na nich vidět každodenní systematická práce," řekl manažer Kotlářky Filip Červenka. "Draci se od čtvrtého zápasu na pálce neprosadili. Oba týmy hrály dobře v poli, v náš prospěch rozhodla větší agresivita na pálce. Měli jsme mnohem častěji obsazené mety a mohli jsme uhrát i více bodů," uvedl.

Draci se v rozhodujícím duelu dostali pouze k pěti odpalům a jediný bod uhráli až v poslední deváté směně. Rozhodnutí padlo už v úvodu zápasu. Ve druhé směně se podařil dvoubodový homerun Mitchellu Nilssonovi, který svým odpalem pomohl k doběhu ještě Jakubu Sládkovi. Třetí bod Kotlářky vybojoval v téže směně Adam Matuška.

Draci nasadili do posledního zápasu svého nejlepšího nadhazovače Petra Minaříka, který ale neměl svůj den. Kotlářka proti němu uhrála šest odpalů a ve čtvrté směně jej nahradil Radim Chroust. Navzdory tlaku se už Drakům nepodařilo utkání proti takticky dobře hrajícímu soupeři otočit.

Kotlářka si ziskem titulu zajistila právo startu v příštím ročníku elitní skupiny Evropského poháru.

 

Právě se děje

Další zprávy