Baseballisté Kotlářky lákají před semifinále extraligy fanoušky na vlastní pivo

Sport Sport, Jiří Uhlíř
29. 7. 2016 11:33
Zdroj foto: www.draci.cz Zdroj foto: www.draci.cz
Tento víkend budou v domácí baseballové extralize rozehrány semifinálové série. Úřadující šampioni při této příležitosti uvařili prof fanoušky vlastní pivo.
Tak si baseballisté Kotlářky vaří pivo | Video: Youtube.com

Praha - O tomto víkendu se rozehrají semifinálové série v rámci play off domácí baseballové extraligy. A čekají se atraktivní duely. Devatenáctinásobní šampioni Draci Brno se utkají s Arrows Ostrava a semifinále zpestří souboj pražských týmů Eagles s Kotlářkou. Právě úřadující mistři si pro diváky připravili speciální akci – během domácích zápasů budou divákům servírovat vlastní pivo Champion.

Nápad se zrodil v hlavě hráče Adama Matušky, jenž vede rodinný pivovar. Kotlářka Praha v loňském roce ovládla poprvé v historii baseballovou extraligu, a tak to chtělo oslavit. "Skoro všichni hráči šli do pivovaru a připravovali jsme pivo. Pro semifinále jsem zvolil speciální jedenáctku s názvem Champion. Použili jsme trochu amerického chmelu, protože baseball je americký sport,“ popisoval Matuška, zadní polař Kotlářky Praha.

Víkendové semifinálové duely se rozehrají na Kotlářce pokaždé od 13:00. A právě Champion bude exkluzivně nabízen na baseballovém hřišti. "Je to trochu něco jiného, než můžete ochutnat u českých piv. Takové lehčí pivo s jemným řízem, aby diváci mohli u toho radostně pít,“ dodal Matuška, který je před duelem s Eagles optimistický. "Ze soupeře máme respekt, ale naše meta je finále za každou cenu."

Pražské derby zpestří souboj dvou nejlepších pálkařů. Australan Mitch Nilsson z Kotlářky předvedl 14 homerunů stejně jako Matěj Hejma z Eagles. Oba týmy také táhnou nadhazovači, Kotlářka se může opřít o reprezentační oporu Martina Červenku, Eagles zase několikrát zachránil Tomáš Duffek.

Ve druhém semifinálovém duelu dojede na moravskoslezské derby. V samostatné baseballové extralize Arrows Ostrava doposud ve vyřazovacích bojích nikdy Draky Brno neporazila. Ostravští baseballisté byli čtyřikrát ve finále, pokaždé však padli s brněnským týmem. "Už to chceme zlomit a konečně Draky v play off porazit,“ vyhlásil ostravský Jakub Malík.

Draci Brno přivítají Arrows Ostrava v sobotu od 20:00 na svém stadionu, zápas na Kotlářce začne ve stejný den ve 13:00.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Soud v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandských povstalců Ongwenovi 25 let vězení

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandské povstalecké skupiny Dominiku Ongwenovi trest 25 let, žaloba navrhovala 20 let. Soud Ongwena již na začátku února usvědčil z 61 trestných činů, včetně válečných zločinů, zločinů proti lidskosti, znásilnění, vynuceného sňatku a těhotenství a používání dětských vojáků.

Ongwen sám byl ještě jako dítě unesen a vycvičen v dětského vojáka. Podle žalobce to byl důvod, proč žádat nižší sazbu, ačkoliv zločincům u ICC hrozí až třicetileté tresty, připomínají světové agentury. Obhajoba se proti trestu hodlá odvolat. Činů, za něž byl nyní odsouzen, se muž dopustil na počátku tisíciletí, kdy působil v Armádě božího odporu (LRA), která jej původně unesla. Zatčen byl v roce 2015.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy