Boston se oklepal po nekonečném dramatu a má na dosah triumf ve Světové sérii

ČTK ČTK
28. 10. 2018 8:57
Baseballisté Bostonu zvládli po dramatickém třetím utkání Světové série, které ztratili v nastavení, zmobilizovat síly a ve čtvrtém zápase vyhrát. Za stavu 3:1 mají proti Dodgers mečbol.
Baseballisté Bostonu mají na dosah celkové vítězství v MLB po pěti letech.
Baseballisté Bostonu mají na dosah celkové vítězství v MLB po pěti letech. | Foto: Reuters

Los Angeles - Baseballisté Bostonu vyhráli čtvrté utkání Světové série MLB v Los Angeles nad Dodgers 9:6 a ve finále vedou 3:1 na zápasy. Red Sox tak dělí už jen jedno vítězství od devátého titulu a prvního po pěti letech.

Po dramatickém třetím utkání bylo i čtvrté dlouho vyrovnané. Po pěti směnách byl stav 0:0, ale v šesté se radovali domácí, kteří zaznamenali čtyři body.

Útok nejlepšího celku základní části Red Sox se probudil o směnu později a už se nezastavil. V sedmé směně zaznamenali hráči Bostonu tři body, v osmé vyrovnal sólo homerunem Steve Pearce a v deváté směně rozhodli pěti body. Los Angeles zvládli v dohrávce jen snížit dvěma body na konečných 6:9.

"Předešlá prohra v osmnácté směně bolela," připomněl druhý metař Bostonu Brock Holt porážku 1:2 v nastavení. "Je proto neuvěřitelné, jak jsme se zvedli a po pomalejším začátku zase hráli jako dřív. Finiš ukázal, čeho jsme schopni," dodal.

V neděli má Boston první šanci finále ukončit. Hrát se bude znovu na Dodgers. "Ještě jsme neprohráli, nejsme ze hry a jsme připraveni další zápas vyhrát," upozornil kouč Dodgers Dave Roberts. Loni jeho tým prohrál finále s Houstonem.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy