Lijáky povolily českým baseballistům na Tchaj-wanu odehrát jen tři zápasy

Ján Jabrocký
27. 2. 2017 15:29
Česká baseballová reprezentace na Tchaj-wanu odehrála pouze tři z pěti odehraných duelů, do zbývající je nepustil vytrvalý déšť.
Podívejte se na parádní catch Matěje Hejmy | Video: youtube.com

Praha - Pouze tři z pěti plánovaných zápasů odehrála česká baseballová reprezentace v minulém týdnu na Tchaj-wanu. Tam se vydala na pozvání domácí asociace. V plánu bylo odehrát dva přátelské zápasy a tři turnajové. Jenže kvůli vytrvalým dešťům bylo vše trochu jinak.

Češi v úterý stihli odehrát úvodní přátelské utkání s místním univerzitním týmem, který zdolali přesvědčivě 8-1 v zápase hraném na sedm směn. Jenže pak začalo úřadovat počasí, které pořadatelům udělalo hodně vrásek. Český tým nejenže nemohl kvůli promáčenému hřišti odehrát středeční přípravný zápas, ale nakonec ani první dvě utkání plánovaného turnaje.

Po dnech, které trenérský tým Mikea Griffina strávil převážně tréninkem, se hráči konečně dočkali až v neděli. V ní sehráli duel s čínským ligovým mistrem Tianjin Lions.

Na kopci za český tým nastoupil Jan Tomek, jenž strávil zimu v nižší australské soutěži a ten si vedl velmi dobře. Za pět odházených směn soupeři povolil jediný doběh a i ten pouze s přispěním chyby v obraně. Češi si na svou příležitost počkali do šesté směny, kdy dokázali stáhnout pět bodů a prakticky rozhodli o svém vítězství. Hráči Lions se dostali do menšího tlaku až v deváté směně, ale Češi se dokázali ubránit a soupeři již nedovolili skórovat. Velkou zásluhu měl na tom také Matěj Hejma, jenž předvedl fantastický zákrok ve vnějším poli v situaci, kdy měli Lions dva běžce na metách.

"Po třech dnech vytrvalého deště jsme byli šťastní, že konečně můžeme hrát zápas," řekl po zápase Matěj Hejma. "Nutno dodat, že organizátoři dokázali dát hřiště do kupy prakticky přes noc. Jinak v zápase naši nadhazovači nepustili soupeře k žádnému většímu tlaku a my jsme se na druhé straně v útoku poměrně konstantě prosazovali."

Organizátoři pak pro český tým připravili ještě jeden přátelský duel na pondělní dopoledne, kdy jim soupeřem byla Univerzita z Kangnungu v Jižní Koreji. V tomto utkání se Češi nedokázali prosadit a prohráli 0-2. Následně již hráče čekal odchod na letiště a dlouhý let do České republiky, kde se většina z nich zapojí do přípravy extraligových klubů. Domácí nejvyšší soutěž totiž začíná již 31. března.

Zápasy ČR na Tchaj-wanu:

ČR - Univerzita Tchajpej 8-1
Tianjin Lions - ČR 1-7
ČR - Univerzita Kangnung 0-2

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Národní pouť k výročí sv. Ludmily pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát

Národní pouť k výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily v Tetíně na Berounsku dnes pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát Christoph Schönborn. Jde o jednu z hlavních částí programu. Přijelo několik tisíc věřících. Mše se konala na louce na kraji obce. Dopravu návštěvníků zajišťovala i kyvadlová autobusová doprava, přijeli také lidé v Moravy, někteří byli v krojích.

Starosta Tetína a předseda spolku Svatá Ludmila Martin Hrdlička při zahájení mše řekl, že čeští historici a genealogové zjistili, že je kardinál Schönborn přímým potomkem svaté Ludmily. "Proto jsme připravili certifikát, který tuto skutečnost dokládá," dodal Hrdlička.

Schönborn se narodil na zámku Skalka, v roce 1945 byla jeho rodina vysídlena v rámci odsunu Němců, poté žila převážně v Rakousku. Papežský legát je jmenovaný přímo papežem při mimořádných příležitostech. Schönborn také v Tetíně vyřídil osobní pozdravy od papeže Františka. V úvodní části mše se s věřícími pomodlil česky, i když nejprve zmínil, že přes své předsevzetí se česky nenaučil.

Pouť začala v pátek přivezením lebky české světice z Prahy, dnes odpoledne bude vystavena v místním kostele svaté Ludmily. Dnešní program doplní koncert, výstava i vyhlášení celosvětového srazu Ludmil a Bořivojů. Přemyslovský kníže Bořivoj byl Ludmiliným manželem.

Příběh zakladatelky přemyslovské dynastie a babičky svatého Václava dnes připomene i prezentace poutní cesty po stopách Ludmiliných potomků nebo loutkové ztvárnění legendy o této světici. Národní pouť pokračuje i v neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy