Bank uzavřel letošní rok dvacátým místem ve sjezdu

28. 12. 2014 14:31
Český lyžař Ondřej Bank v posledním závodě Světového poháru v roce 2014 v Santa Caterině skončil ve sjezdu dvacátý.
Travis Ganong se raduje z triumfu v Santa Caterině
Travis Ganong se raduje z triumfu v Santa Caterině | Foto: Reuters

Santa Caterina - Český lyžař Ondřej Bank v posledním závodě Světového poháru v roce 2014 sahal po životním výsledku ve sjezdu. V Santa Caterině skončil dvacátý a jen o tři pozice zaostal za svým nejlepším umístěním v této rychlostní disciplíně z roku 2011 v Kvitfjellu.

Premiérové vítězství v pohárovém seriálu oslavil Travis Ganong. Šestadvacetiletý Američan vyhrál o devět setin sekundy před olympijským vítězem Matthiasem Mayerem z Rakouska. Třetí skončil Ital Dominik Paris se ztrátou 21 setin, za ním se seřadilo trio dalších Rakušanů.

Dosavadním maximem šestadvacetiletého Ganonga v SP bylo třetí místo v únorovém sjezdu v Kvitfjellu, v aktuální sezoně byl nejlépe pátý na domácí trati v Beaver Creeku. Pátý byl také ve sjezdu na olympijských hrách v Soči.

Bank se startovní číslem 44 projel trať o 1,57 sekundy pomaleji a zařadil se na 18. místo. Ještě dva soupeři jej pak předčili, Slovinec Bostjan Kline skončil s "padesátkou" dokonce třináctý, ale i tak se Bank udržel v elitní dvacítce. Lépe v této sezoně dopadl jen v obřím slalomu v Alta Badii (17.).

Závod, který byl kvůli větrným poryvům zkrácen oproti tréninku zhruba o dvacet sekund, se nepovedl vedoucímu muži hodnocení sjezdu Kjetilu Jansrudovi, který porazil Banka jen o 22 setin a skončil sedmnáctý. I tak ale zvýšil náskok v čele celkové klasifikace SP před Rakušanem Marcelem Hirscherem, který se soustředí na točivé disciplíny.

SP ve sjezdovém lyžování v Santa Caterině (Itálie):

Muži - sjezd:

1. Ganong (USA) 1:32,42, 2. Mayer (Rak.) -0,09, 3. Paris (It.) -0,21, 4. Striedinger -0,045, 5. Baumann -0,67, 6. Reichelt (všichni Rak.) -0,787, 7. Ferstl (Něm.) -0,82, 8. Clarey (Fr.) -0,90, 9. Defago -0,98, 10. Weber (oba Švýc.) -1,01, ...20. Bank -1,57, Berndt (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí sjezdu (po 4 z 10 závodů): 1. Jansrud (Nor.) 294 b., 2. Paris 220, 3. Ganong a Nyman (USA) oba 191, 5. Fayed (Fr.) 170, 6. Mayer 133, ...29. Bank 22.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 37 závodů): 1. Jansrud (Nor.) 624, 2. Hirscher (Rak.) 576, 3. Paris 405, 4. Pinturault (Fr.) 349, 5. Dopfer (Něm.) 344, 6. Reichelt 331, ...63. Bank (ČR) 40, 118. Krýzl 6.