Bank se blýskl i v super-G, v Kitzbühelu byl dvanáctý

23. 1. 2015 13:35
Po devátém místě v nedělním legendárním sjezdu ve Wengenu skončil dnes na další obávané sjezdovce v Kitzbühelu dvanáctý v superobřím slalomu.
Ondřej Bank
Ondřej Bank | Foto: Reuters

Kitzbühel - Lyžař Ondřej Bank si nadále posouvá osobní rekordy ve Světovém poháru, a to velmi výrazně. Po devátém místě v nedělním legendárním sjezdu ve Wengenu skončil na další obávané sjezdovce v Kitzbühelu dvanáctý v superobřím slalomu. Navíc má výbornou pozici do odpoledního slalomu, který kombinaci uzavře.

Čtyřiatřicetiletý Bank zatím neměl na Kitzbühel moc dobré vzpomínky. Před sedmi lety si tam zlomil nohu a rok a půl nemohl lyžovat. Ve čtvrtečním tréninku sjezdu mu vypnula lyže, ale bezpečně doklouzal po boku na kraj trati a zastavil.

Dnes do super-G, které lyžařům může přinést hned dvojnásobný bodový příděl, odstartoval s číslem pět a v cíli chvíli vedl. Skvěle zajel spodní pasáž a v cílovém svahu dosáhl vůbec nejvyšší okamžité rychlosti 125,2 km/hod. O toto prvenství se podělil s nestárnoucím Švýcarem Didierem Défagem.

Bank nakonec ztratil sekundu a osm setin na vítězného Dominika Parise. Ital, který před dvěma lety na Hahnenkammu triumfoval ve sjezdu, měl k dobru pouhých šest setin sekundy před druhým Matthiasem Mayerem. Třetí byl další Rakušan Georg Streitberger.

Bank bodoval v super-G Světového poháru potřetí v kariéře, maximem dosud byla 27. příčka ze závodu ve Val Gardeně před měsícem. Loni na olympijských hrách v Soči byl v této disciplíně devátý.

Slalom do kombinace začal v 16:45, reportáž naleznete ZDE!

SP v sjezdovém lyžování v Kitzbühelu (Rakousko):

Muži - super-G (součást superkombinace):

1. Paris (It.) 1:09,99, 2. Mayer -0,06, 3. Streitberger (oba Rak.) -0,34, 4. Theaux (Fr.) -0,51, 5. Weibrecht (USA) -0,57, 6. Striedinger (Rak.) -0,68, 7. Jansrud (Nor.) -0,78, 8. Küng (Švýc.) -0,81, 9. Innerhofer (It.) -0,83, 10. Franz (Rak.) a Défago (Švýc.) oba -0,85, 12. Bank -1,08, ...50. Krýzl -3,64, 51. Vráblík -5,32, Berndt (všichni ČR) nedokončil.

Pořadí superobřího slalomu SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Jansrud 316 b., 2. Paris 285, 3. Reichelt (Rak.) 207, 4. Mayer 174, 5. Striedinger 126, 6. Streitberger 119, ...27. Bank 26.