reklama
 
 

Baďurová si přetrhala vazy v koleni. Peking je ohrožen

23. 1. 2008 10:33
Baďurová už je po operaci křížových vazů

Praha - České tyčkařce Kateřině Baďurové, stříbrné z letního světové šampionátu v Ósace, nešťastně skončila halová sezona.

Na soustředění ve španělském Tenerife si přetrhla zkřížené vazy v pravém koleni a v úterý se v českobudějovické nemocnici podrobila operaci. Start na olympiádě v Pekingu je tak v ohrožení.

"Při jedné z rotací při odrazech jsem si vyvrkla pravé koleno," popisovala na stránkách atletického svazu Kateřina Baďurová.

Vicemistryně světa se rozhodla nespoléhat na španělské lékaře a neprodleně se vydala do Česka.

V pondělí po obědě přiletěla do Norimberku, neboť žádný jiný dřívější a bližší let nebyl k mání. Tam na ni čekal přítel Tomáš Janků, který ji převezl do českobudějovické nemocnice.

Čtěte také: Vlašičová nepřijela, Morava přesto viděla světový výkon

V úterý dopoledne byla vyřčena nepříjemná diagnóza - přetržený křížový vaz na pravé (naštěstí neodrazové) noze. Baďurová šla ihned na operační sál.

Halová sezona pro Baďurovou určitě skončila

Olympijské hry v Číně začínají na začátku srpna, je tedy otázkou, zda se Baďurové podaří vrátit k atletice s dostatečným předstihem, aby stihla nabrat zpět formu.

"Oslovili jsme pana doktora Sheichela, u kterého byl na operaci i kdysi Tomáš a byl tam velmi spokojen. Halovou sezonu musíme vypustit, ale věříme, že přípravu na olympiádu zvládneme a v Pekingu ji uvidíme opět ve formě. Nyní jde o to, aby se vše dobře hojilo a Kačka úspěšně rehabilitovala," popisoval manažer tyčkařky Libor Varhaník.

Nejlepší českou tyčkařku trápí zranění celou kariéru. Už během studií byla nucena přestat s gymnastikou. Poté měla komplikace při zranění Achillovy paty a vážné potíže se zánětem střev.

"Udělali jsme plastiku křížového vazu, operace proběhla bez komplikací a byla úspěšná. Ve středu dostane Katka pohyblivou dlahu a bude muset začít s nohou cvičit," vysvětlil MUDr. Martin Sheichel.

autor: janc | 23. 1. 2008 10:33

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama