Baďurová si přetrhala vazy v koleni. Peking je ohrožen

janc
23. 1. 2008 10:33
Baďurová už je po operaci křížových vazů
Kateřina Baďurová má smůlu. Vážně si poranila koleno
Kateřina Baďurová má smůlu. Vážně si poranila koleno | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - České tyčkařce Kateřině Baďurové, stříbrné z letního světové šampionátu v Ósace, nešťastně skončila halová sezona.

Na soustředění ve španělském Tenerife si přetrhla zkřížené vazy v pravém koleni a v úterý se v českobudějovické nemocnici podrobila operaci. Start na olympiádě v Pekingu je tak v ohrožení.

"Při jedné z rotací při odrazech jsem si vyvrkla pravé koleno," popisovala na stránkách atletického svazu Kateřina Baďurová.

Vicemistryně světa se rozhodla nespoléhat na španělské lékaře a neprodleně se vydala do Česka.

V pondělí po obědě přiletěla do Norimberku, neboť žádný jiný dřívější a bližší let nebyl k mání. Tam na ni čekal přítel Tomáš Janků, který ji převezl do českobudějovické nemocnice.

Čtěte také: Vlašičová nepřijela, Morava přesto viděla světový výkon

V úterý dopoledne byla vyřčena nepříjemná diagnóza - přetržený křížový vaz na pravé (naštěstí neodrazové) noze. Baďurová šla ihned na operační sál.

Halová sezona pro Baďurovou určitě skončila

Olympijské hry v Číně začínají na začátku srpna, je tedy otázkou, zda se Baďurové podaří vrátit k atletice s dostatečným předstihem, aby stihla nabrat zpět formu.

"Oslovili jsme pana doktora Sheichela, u kterého byl na operaci i kdysi Tomáš a byl tam velmi spokojen. Halovou sezonu musíme vypustit, ale věříme, že přípravu na olympiádu zvládneme a v Pekingu ji uvidíme opět ve formě. Nyní jde o to, aby se vše dobře hojilo a Kačka úspěšně rehabilitovala," popisoval manažer tyčkařky Libor Varhaník.

Nejlepší českou tyčkařku trápí zranění celou kariéru. Už během studií byla nucena přestat s gymnastikou. Poté měla komplikace při zranění Achillovy paty a vážné potíže se zánětem střev.

"Udělali jsme plastiku křížového vazu, operace proběhla bez komplikací a byla úspěšná. Ve středu dostane Katka pohyblivou dlahu a bude muset začít s nohou cvičit," vysvětlil MUDr. Martin Sheichel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy