"Dal jsem milovanému sportu vše." Badminton opouští největší hvězda Lin Tan

ČTK ČTK
4. 7. 2020 10:01
Dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa v badmintonu Číňan Lin Tan ukončil v 36 letech kariéru. Během ní vyhrál všechny významné soutěže a je považován za nejlepšího hráče historie.
Lin Tan na olympiádě 2016 v Riu.
Lin Tan na olympiádě 2016 v Riu. | Foto: Reuters

Můj fyzický stav a bolest už mi nedovolí bojovat bok po boku s mými parťáky. Dal jsem milovanému sportu všechno," uvedl Lin Tan v prohlášení.

První olympijské zlato získal v roce 2008 v Pekingu a v Londýně pak jako první badmintonista v historii dokázal vítězství ve dvouhře obhájit. Světové tituly získal v letech 2006, 2007, 2009, 2011 a 2013. S čínským týmem ovládl také šestkrát prestižní Thomas Cup a pětkrát Sudirman Cup smíšených družstev.

S badmintonem skončil rok po svém velkém rivalovi Lee Chong Weiovi z Malajsie, který s Lin Tanem prohrál ve finále olympijských her v Pekingu i Londýně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy