Australian Open: Štěpánek bude třináctý nasazený

ČTK ČTK, Red Spo
14. 1. 2010 9:30
Tomáš Berdych bude 21. nasazený

Melbourne - Tenista Radek Štěpánek bude na Australian Open hrát v pozici třináctého nasazeného hráče, jeho daviscupový kolega Tomáš Berdych bude v pavouku figurovat jako číslo 21.

Oba čeští tenisté tak mají jistotu, že minimálně do 3. kola nenarazí na žádného favorita. V ženské části prvního grandslamu sezony se do elitní dvaatřicítky nevešla žádná Češka.

Čtěte také: Berdych v Sydney vypadl, nestačil na domácího Luczaka

Organizátoři Australian Open na rozdíl od Wimbledonu striktně dodržují pořadí světového žebříčku, tudíž nejvýše nasazenými jsou Švýcar Roger Federer a Američanka Serena Williamsová.

Po dlouhé době nemusí zatím řešit v Melbourne žádné zdravotní omluvenky a ve startovním poli tedy nechybí nikdo z první mužské dvaatřicítky.

Mezi ženami se nasazení nedočkala Belgičanka Yanina Wickmayerová. Šestnáctá hráčka světa se totiž do turnaje přihlásila až dodatečně, neboť jí hrozil trest za porušení dopingových pravidel.

Belgický soud ji v prosinci očistil, ale řádný termín registrace do turnaje už nestihla. Smůlu má také její krajanka Justine Heninová, která nemá po návratu potřebné žebříčkové postavení.

Organizátoři bývalé světové jedničce alespoň udělili divokou kartu a nemusí hrát kvalifikaci.

Samotné losování dvouhry na Australian Open proběhne v noci na pátek, slavnostní akt provedou John McEnroe a Ana Ivanovičová.

 

Právě se děje

Další zprávy